W mieście będzie działać Tarnowskie Centrum Równości
access_time 2024-04-18 10:51:00
Ma to być miejsce spotkań osób LGBT+, imprez integracyjnych i wsparcia psychologicznego. Z inicjatywy Stowarzyszenia "Tęczowy Tarnów" przy ul. Krętej 10 uruchomiono Tarnowskie Centrum Równości. Jego oficjalne otwarcie zaplanowano 20 kwietnia.

- Wspólnie będziemy tworzyć miejsce dla wszystkich osób queerowych i sojuszniczych w duchu otwartości, różnorodności, tolerancji i akceptacji. Lokal będzie przestrzenią bezpieczną dla osób LGBT+, ale także osób doświadczających wszelkiego rodzaju dyskryminacji - zapowiada Artur Sendyka ze Stowarzyszenia "Tęczowy Tarnów".

Centrum ma spełniać też misję wsparcia psychologicznego, przeciwdziałania przemocy, edukacyjną na rzecz równości, a także integracyjną. Towarzyszyć temu będą m.in. panele dyskusyjne, koncerty, imprezy integracyjne i wystawy. Wszystkie te wydarzenia mają "kłaść nacisk na zwiększanie świadomości queerowo-feministycznej, równości i praw człowieka". Pierwszym tego typu przedsięwzięciem będzie szkolenie z języka inkluzywnego, które przewidziano na piątek, 26 kwietnia.

- Na co dzień będzie można spotkać tam nas, usiąść i wypić kawę przy dobrej muzyce, a także poczytać książki z naszej biblioteczki - dodaje Sendyka.

Pomieszczenia placówki przystosowane są dla osób z niepełnosprawnościami. Oficjalnemu otwarciu (w sobotę, 20 kwietnia o godz. 15) będzie towarzyszyć degustacja i oprowadzanie po lokalu. Ze względu na przewidywaną dużą frekwencję, organizatorzy proszą, by nie przyprowadzać ze sobą zwierząt. Wydarzenie zakończy się o godzinie 20. Później odbędzie się "Afterparty" w Stowarzyszeniu Przepraszam. Atrakcją spotkania ma być bingo prowadzone przez drag queen Lisandrę.

ac / fot. Pixabay

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A,821