Spektakl i licytacje na rzecz budowy Hospicjum Via Spei
access_time 2013-03-15 14:24:29
"Słoneczniki" Westwalewicza czy naszyjnik wysadzany cyrkoniami - to tylko część wartościowych przedmiotów jakie zostały ostatnio przekazane na rzecz budowy Hospicjum Via Spei. Najbliższa licytacja odbędzie się 19 marca w CSM.
O spektaklu... Spektakl:"Scenariusz dla 3 aktorów" Termin: 19 marca 2013 roku, godz. 19.00 w Centrum Sztuki Mościce Bilety: cegiełki w cenie 60 zł w kasie CSM lub w biurze Fundacji Kromka Chleba, Pl. Kazimierza 5 w Tarnowie, rezerwacja: (14) 656 02 36, fundacja@kromkachleba.pl Spektakl teatralny "Scenariusz dla 3 aktorów" to sztuka opracowana przez Mikołaja Grabowskiego na podstawie tekstu Bogusława Schaeffera. To niezwykle zabawne przedstawienie, wręcz kabaret teatralny, które opowiada o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez reżysera i dwóch aktorów. Mnóstwo w nim żartów językowych i sytuacyjnych oraz wciąż aktualnych dowcipów, mimo że scenariusz powstał w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Konwencja spektaklu to dialog między aktorami na scenie oraz między aktorami i publicznością. Jego spora część to improwizacje wykonawców. Sztuka została nagrodzona Złotą Maską w 1992 roku, a wystawiana była m.in. w Wiedniu, Budapeszcie i Berlinie. W najsłynniejszym do tej pory wystawieniu sztuki, w 1988 roku, wystąpili: Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski i Jan Peszek. Tych znakomitych krakowskich aktorów już wkrótce będzie można zobaczyć w Tarnowie. Co słychać na budowie Hospicjum Via Spei? Najpoważniejszym wyzwaniem dla Fundacji jest teraz realizacja budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum Via Spei w Tarnowie. W 2011 roku rozpoczęła się budowa, powstały fundamenty hospicjum, a w 2012 roku zrealizowano stan surowy otwarty budynku. Postęp prac budowlanych jest możliwy dzięki wsparciu wielu firm, instytucji i osób prywatnych. W 2013 roku planowane jest zamknięcie stanu surowego. Po krótkiej przerwie spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ruszyły prace przy powstającym hospicjum Via Spei. W styczniu i w lutym bieżącego roku odbywały się prace przy wylewaniu stropu. Wiosną 2013 roku planowany jest montaż więźby dachowej wraz z deskowaniem połaci dachowych, a później pokrycie dachu budynku blachą oraz montaż ślusarki aluminiowej zewnętrznej (okna, drzwi) oraz bram. Przedmioty na najbliższą licytację 19 marca 2013 w Centrum Sztuki Mościce tuż po spektaklu "Scenariusz dla trzech aktorów" odbędzie się kolejna, trzecia licytacja wartościowych przedmiotów na rzecz budowy hospicjum Via Spei. Licytację poprowadzą wspólnie Anna Czech, Prezes Fundacji Kromka Chleba i aktor Andrzej Grabowski. Na liście przedmiotów znalazły się:
 • książka "Na garnuszku życia" z dedykacją, autor: Andrzej Grabowski,
 • plakat promujący spektakl "Janosik", który odbył się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w 1977 roku. Plakat przekazał Andrzej Grabowski,
 • Stanisław Westwalewicz "Słoneczniki" obraz olejny, 66x90cm, 1972r., z katalogiem wystawy ze Strasburga
 • Andrzej Westwalewicz "Warszawska Starówka" rys. piórkiem-tusz 24x20 cm, 1987r.
 • naszyjnik - wąż wysadzany cyrkoniami, z początku XX wieku,
 • książka "Aktorki" z dedykacją, autor: Łukasz Maciejewski
 • książka "Wszystko jest po coś" z dedykacją, autor: Krzysztof Ziemiec,
 • akwarele, martwa natura, autorstwa Anny Czech Prezes Fundacji Kromka Chleba,
 • whiskey z linii Johnnie Walker – Platinum Label - mieszana (blended), składająca się z minimum 18-letnich whisky Warto wspomnieć Fundacja Kromka Chleba działa na rzecz mieszkańców Tarnowa i okolic już od 10 lat. Swoją opieką obejmuje osoby bezdomne, starsze, chore, zagrożone społecznym wykluczeniem. Prowadzi Noclegownię i Łazienkę dla osób bezdomnych oraz Tarnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku dla osób starszych. Fundacja należy do grona polskich Organizacji Pożytku Publicznego. Zobacz także:
 • Lider zespołu Feel wspiera budowę hospicjum w Tarnowie (FOTO)
 • Andrzej Grabowski wsparł budowę hospicjum (FOTO)
 • Komentarze...
  testststs 10,2,9,1,A