Wampiriada w nowym budynku PWSZ
access_time 2013-03-05 12:35:07
Najbliższa edycja akcji oddawania krwi - Wampiriada odbędzie się w czwartek, 7 marca od godz. 9.00 do 13.00, w budynku Instytutu Ochrony Zdrowia, w sali nr 204.
Wszyscy chętni do oddania krwi powinni zgłosić się w godzinach od 9.00 do 13.00 do sali 204 (budynek Instytutu Ochrony Zdrowia (G)) pamiętając o spełnieniu następujących warunków:
  • niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport,
  • dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK,
  • każdy, kto zgłasza się do oddania krwi winien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogóle dobrym samopoczuciu,
  • kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu 4 dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.
Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi: kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, zażywane leki. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowane w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Do udziału w akcji, organizatorzy zapraszają studentów i pracowników PWSZ oraz wszystkich chętnych. Klub przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej zostały przywrócone uprawnienie do bezpłatnych przejazdów autobusami tarnowskiej komunikacji miejskiej dla osób, które oddadzą krew w punkcie krwiodawstwa. Zobacz także: strona internetowa Wampiriady "Ognisty ratownik, gorąca krew", to akcja honorowego oddawania krwi zorganizowana przez strażaków z Koszyc Małych. Odbędzie się w niedzielę, 24 marca, w ośrodku zdrowia w Koszycach Małych.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A