Makbet jakiego nie znacie (KONKURS)
access_time 2013-03-01 11:45:22
"Makbet" w reżyserii Rafała Matusza - to opowieść o zdradzie, namiętnościach, miłości, pragnieniu władzy. W piątek, 1 marca, na deskach Teatru im. L. Solskiego zobaczymy "Makbeta" Williama Szekspira.
Problemy moralne związane ze sprawowaniem władzy i cena, jaką trzeba zapłacić za bycie władcą, interesują twórców dramatu od samego początku istnienia tej dziedziny sztuki. Temat ten podejmował już Sofokles w tragedii "Antygona", a po nim cały szereg innych dramaturgów, w tym również ten, który uchodzi za najwybitniejszego autora w historii światowego teatru – William Szekspir. „Makbet” należy do grupy utworów Szekspirowskich, w których dominuje tematyka miłości i władzy. W tym drugim przypadku autora fascynowało zagadnienie panowania nad ludźmi, wpływania na losy państwa i wynikające stąd uwikłania natury psychologiczno-moralnej, którym nadał formę przejmującego studium zła utożsamianego ze zgubną żądzą władzy, rozgrywającego się w duszy tytułowego bohatera. Sprowokowane przez sztukę pytanie: "jaka jest cena sprawowania władzy?" bynajmniej nie jest retoryczne, bo choć minęło wiele czasu od momentu powstania tragedii o tanie Kawdoru, a potem królu Szkocji, choć zmieniły się epoki i ustroje polityczne, istota sprawowania władzy i mechanizmy jej utrzymywania aż tak bardzo nie uległy zmianie. Spektakl "Makbet" Miejsce: Duża Scena, Teatr im. L. Solskiego Termin: 1 marca - godz. 18.00 Bilety: na spektakl dostępne są również przez internet. www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr. Kup bilet - zabierz znajomych lub rodzinę do teatru! Rezerwacje biletów - tel. 14 688 32 87
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Teatr w Tarnowie przygotował konkurs z wejściówkami na spektakl "Makbet". Do wygrania zaproszenia na spektakl prezentowany w piątek 1 marca o godz. 18.00. Każdy kto prześle na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl w terminie do piątku 1 marca do godz. 15.30 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W treści zgłoszenia należy także podać adres portalu (Tarnow.net.pl). Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A