Koncertowo w TCK (KONKURS)
access_time 2012-11-22 09:12:44
Kultura Be, czyli Niezależna Scena Młodych, powróciła po ponad dwuletniej przerwie do Piwnic TCK. Cykl koncertów, podczas których swoją twórczość przed tarnowską publicznością prezentują młodzi wykonawcy z Tarnowa i regionu, tym razem swoim występem uświetnią Net Force, Pyroskop i Orion.
Kultura Be: Net Force, Pyroskop, Orion Data: Czwartek, 22 listopada 2012 r., godzina 19:00 Miejsce: Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów) Bilety: 10 złotych Informacje: tel. 14 6 888 888, www.tck.pl Net Force (Tarnów) - jak sami o sobie piszą: "Każdy z członków zespołu słucha zupełnie odmiennego gatunku muzycznego, staramy się łączyć swoje pasje i w ten sposób gramy wypadkową (ang. Net force) kilku stylów muzycznych". Muzyków inspirują: Jimi Hendrix, ZZ Top, Janis Joplin, Ray Charles, Metallica, System Of A Down, Iron Maiden, Blind Guardian, Megadeth, Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd, AC/DC. Zespół gra w składzie: Anna Józefkiewicz (gitara rytmiczna, wokal), Jan Krakowiak (gitara prowadząca), Maciej Zastawny (bas), Dawid Siemek (perkusja), Michał Rams-Ługowski (klawisze). Pyroskop (Tarnów) - to kwartet grający muzykę z pogranicza rocka. Zespół powstał w 2009 roku, ale w obecnym składzie gra od czerwca roku 2011. W kwietniu ukazało się pierwsze demo zespołu w postaci trzech utworów, które zebrało pozytywne opinie wśród słuchaczy. Jeden z nich, "Ukryte", znajdował się przez dwa tygodnie na pierwszym miejscu listy przebojów "Demogram" emitowanej na antenie radia RDN Małopolska. Muzycy nieustannie tworzą nowy materiał i koncertują. Zespół tworzą: Jarek Tucki (gitara, wokal), Łukasz Wełna (gitara), Janusz Boruch (perkusja), Krystian Budzik (bas). Orion (Ryglice, Łęg Tarnowski, Tarnów) - obecny skład zespołu wykrystalizował się w 2010 roku, lecz początki kapeli sięgają 2006 roku. Band tworzą Marcin, Sebastian oraz bracia, Mateusz i Mariusz. Muzyka zespołu to mieszanka heavy i thrash metalu z lekką nutą progresywności z mocnym, ale nie pozbawionym melodii wokalem. Dorobek zespołu to kilkadziesiąt koncertów (m.in. w Krakowie, Tarnowie, Tuchowie, Pilźnie). Mają za sobą pracę w studiu w 2008 roku, która zaowocowała płytą demo. Obecnie tworzony jest nowy materiał, pełen nowych inspiracji i brzmień, z dużą ilością kontrastów. Kompozycja "Paruzja", pochodząca ze wspomnianego demo, gościła na szczycie dwóch notowań listy "Demogram".
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Kultura Be, który odbędzie się dzisiaj (czwartek), 22 listopada 2012 r. o godzinie 19:00 w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, Rynek 5. Każdy kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 22 listopada do godz. 14.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Kultura Be" Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej. Zwycięscy: Katarzyna B., Sylwester K. Gratulujemy!
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A