Kolejna tarnowska firma składa wniosek o upadłość
access_time 2012-06-28 16:29:49
Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio RDN Małopolska tarnowska spółka ABM Solid, jeden z większych graczy na rynku w zakresie budownictwa niemieszkaniowego, w piątek (29 czerwca) złoży do Sądu Rejonowego w Tarnowie wniosek o ogłoszenie upadłości.
Zarząd spółki nie chciał wypowiedzieć się w tej sprawie. Milczy też warszawska agencja PR, która obsługuje spółkę. Solid już od dłuższego czasu tracił płynność finansową, co nie pozwalało na obsługę potężnego poziomu zadłużenia. Ratunkiem dla spółki miała być umowa restrukturyzująca zadłużenie, podpisana z bankami finansującymi spółkę oraz obligatariuszami. Zamiana części zadłużenia na akcje miała zmniejszyć poziom zadłużenia do ok. 40 mln zł. Warunek był jeden: wykup części obligacji do 31 maja i pozyskanie 30 mln zł z ich emisji. ABM Solid nie dostał jednak wsparcia od inwestora branżowego. Wsparcia miała udzielić giełdowa spółka UNIBEP. ABM Solid realizuje teraz w Tarnowie trzy inwestycje:
  • Rozbudowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. ABM Solid buduje budynek Instytutu Ochrony Zdrowia. Umowa została podpisana w maju 2010 roku, a zakończenie prac planowane jest w ciągu najbliższych miesięcy.
  • Rozbudowa Sądu Okręgowego i Rejonowego oraz Prokuratury Okręgowej i Rejonowej. ABM Solid buduje nowy budynek sądu oraz prokuratury. Umowa została podpisana we wrześniu 2010 roku, a zakończenie prac planowane jest na przełomie 2012 i 2013 roku.
  • Budowa siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa. ABM Solid buduje zaawansowany technologicznie budynek administracyjno-biurowy. Umowa została podpisana w marcu 2010 roku, a zakończenie prac planowane jest w lipca 2012 roku. Grupa Kapitałowa ABM Solid działa w branży budowlanej. Jej podstawowym źródłem przychodów są kontrakty z zakresu budownictwa niemieszkaniowego, a w jego ramach przede wszystkim budownictwa przemysłowego. ABM Solid buduje także obiekty sportowe, budynki administracyjno-biurowe, realizuje również inwestycje związane z budownictwem energetycznym, inżynieryjnym i mieszkaniowym. Większość inwestycji realizowanych przez Grupę ABM Solid to inwestycje 'pod klucz'. Co dalej z ABM Solid i inwestycjami, które realizuje? Słuchaj Wakacyjnego Pulsu Regionu po 16. Gościem radia RDN będzie Jan Kiełbasa, Dyrektor Beskidzkiego Domu Maklerskiego w Tarnowie. Info: Radio RDN Małopolska
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A