Zniknie problem z zalewaniem ul. Krakowskiej i Czerwonych Klonów
access_time 2012-06-23 19:38:33
W najbliższym czasie kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, rozpoczną się bowiem strategiczne dla miasta remonty na wiaduktach kolejowych w Tarnowie. Gruntowną modernizację przejdzie w sumie osiem obiektów.
PKP PLK przedłożyło harmonogram prac związanych z przebudową obiektów inżynieryjnych, który jest aktualnie weryfikowany przez pracowników Urzędu Miasta. Zakłada on rozpoczęcie prac pod koniec lipca. Wtedy to właśnie budowlańcy przystąpią do remontu wiaduktu przy ul. Warsztatowej. Po przebudowie światło poziome 11 m, pionowe 4,70 m pozwoli w przyszłości połączyć ulicę Krakowska z ulicą Mościckiego, co będzie miało niebagatelny wpływ na zmniejszenia natężeń w ruchu w obszarze ulic Pułaskiego, Reymonta, Kochanowskiego, Szkotnik, Sikorskiego. W dalszej kolejności poszczególne modernizacje podlegać będą najprawdopodobniej takiemu harmonogramowi:
  • wiadukt przy ul. Wita Stwosza - połowa sierpnia 2012 r.
  • wiadukt przy ulicy Krakowskie - pod koniec września 2012 r.
  • wiadukt przy ul. Czerwonych Klonów - połowa stycznia 2013 r.
  • wiadukt przy ul. Tuchowskiej - połowa marca 2013 r.
  • budowa wiaduktu przy ul. Gumniskiej - koniec kwietnia 2013 r.
  • budowa wiaduktu przy al. Tarnowskich - koniec października 2013 r. - Modernizacja linii kolejowej E-30 to kluczowa dla Tarnowa inwestycja komunikacyjna. Niestety oznacza ona także duże uciążliwości dla korzystających z miejskich dróg. Musimy przygotować się na bardzo duże utrudnienia w ruchu, które potrwają aż do końca 2014. Kłopoty zostaną wynagrodzone z nawiązką – wyraźnie poprawią się parametry, a co za tym idzie także warunki przejezdności zmodernizowanych wiaduktów. Rozwiązane zostaną także problemy dotyczące odwodnienia obiektów - zniknie problem z zalewaniem ulicy Krakowskiej i Czerwonych Klonów - podkreśla Jacek Kułaga, dyrektor Centrum Usług Ogólnomiejskich UMT. W ramach modernizacji odcinka pomiędzy Biadolinami i Tarnowem za kwotę ponad 620 milionów złotych przebudowane zostaną nie tylko wiadukty, ale również tory kolejowe. Spore zmiany czekają również tarnowski dworzec. Zostaną tam wybudowane nowe perony - sześć krawędzi - przystosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Podziemne przejście zostanie przebudowane i wydłużone.
  • Komentarze...
    testststs 10,2,9,1,A