Wspinaczkowa sobota (FOTO)
access_time 2011-05-02 21:09:00
Prawie osiemdziesięciu zawodników wzięło udział w wspinaczkowej sobocie, imprezie łączącej zmagania w zawodach rankingowych Polskiego Związku Alpinizmu - Pucharu Polski Juniorów z zawodami dla wszystkich chętnych, którzy chcieli sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, pierwszym w historii Pucharze Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas.


Impreza odbyła się na Ściance wspinaczkowej La Roca przy ulicy Kochanowskiego 30 (teren Zakładów Mechanicznych) – obiekcie na którym na co dzień trenują najlepsi Polscy zawodnicy. Głównym Partnerem zawodów są Azoty Tarnów, głównym sponsorem marka Alpinus. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała.

W rywalizacji pucharowej PZA walczyli doświadczeni zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych juniorów młodszych i juniorów. Na starcie stawiło się 27 zawodników z różnych miast Polski, miedzy innymi Lublina, Wadowic, Warszawy. Nie zabrakło również reprezentantów tarnowskich klubów MKS Tarnovia i Pałacu Młodzieży Tarnów.

W rozgrywanych po raz pierwszy w historii zawodach Pucharu Tarnowa Amatorów we wspinaczce na czas wystartowało 51 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych do 14, do 18, do 30 i powyżej 30 lat. Specjalnie dla nich przygotowana została bardzo łatwa trasa wspinaczkowa, pomiar czasu odbywał się za pomocą systemu PZA, zawodnicy startowali z platform startowych i wspinali się do platformy wyłącznika czasu.

Organizowane przez Edytą Ropek, Polski Związek Alpinizmu, MKS Tarnovia i Ściankę wspinaczkową La Roca zawody przyciągnęły wielu pasjonatów wspinaczki, były okazją do rywalizacji na poziomie amatorskim osób, które nie zajmują się tym sportem profesjonalnie.

- Cieszę się, że w Tarnowie mamy aż tylu pasjonatów wspinaczki. Rywalizacja we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta, wszyscy uczestnicy na przygotowanej trasie radzili sobie bardzo dobrze. Z pewnością wielu z tych zawodników w przyszłości będzie startować w zmaganiach pucharowych Polskiego Związku Alpinizmu – komentowała po zawodach Edyta Ropek.

Dokładne wyniki na stronie www.laroca.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A