"Mały Książę" jest już po premierze (FOTO)
access_time 2011-06-06 09:21:24
Muzyczne przedstawienie dla całej rodziny - spektakl "Mały Książę" miał premierę w sobotę (4 czerwca 2011 r.) w Tarnowskim Teatrze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Reżyserii podjął się Cezary Domagała - doświadczony reżyser, który już kilkanaście razy przenosił w różnych teatrach "Małego Księcia" na scenę. By obsadzić tytułową rolę, zorganizowano casting, który polegał na zaśpiewaniu jednej piosenki z akompaniamentem oraz zatańczeniu jednego tańca. Zgłosiło się ponad dwudziestu chłopców. Ostatecznie wybrano trzech. Małego Księcia zagrają Filip Gieracki i Filip Kubala (obaj mają po 9 lat) oraz Michał Niedbała (11 lat).

- Każdy z tych chłopców jest zupełnie inny i bardzo dobrze. Tą właśnie innością wnosi coś nowego na scenę, zmusza aktorów do trochę innego grania, innego dialogowania, innego bycia - mówi Cezary Domagała, reżyser spektaklu.

Tarnowskie przedstawienie jest typowym spektaklem familijnym. W spektaklu wykorzystano kilkanaście piosenek autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego, a także projekcje animacji komputerowych.

"Mały Książę" Antonie de Saint-Exupéry. Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca - tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A