Książę pojawi się w Tarnowie (FOTO)
access_time 2011-06-02 08:58:41
Tarnowski Teatr zaprasza na czerwcową premierę - muzyczne przedstawienie dla całej rodziny. W spektaklu pt. "Mały Książę", oprócz profesjonalnych aktorów, zobaczymy chłopców wybranych w castingu do tytułowej roli.


Reżyserii podjął się Cezary Domagała - doświadczony reżyser, który już kilkanaście razy przenosił w różnych teatrach "Małego Księcia" na scenę. By obsadzić tytułową rolę, zorganizowano casting, który polegał na zaśpiewaniu jednej piosenki z akompaniamentem oraz zatańczeniu jednego tańca. Zgłosiło się ponad dwudziestu chłopców. Ostatecznie wybrano trzech. Małego Księcia zagrają Filip Gieracki i Filip Kubala (obaj mają po 9 lat) oraz Michał Niedbała (11 lat).
- Każdy z tych chłopców jest zupełnie inny i bardzo dobrze. Tą właśnie innością wnosi coś nowego na scenę, zmusza aktorów do trochę innego grania, innego dialogowania, innego bycia - mówi Cezary Domagała, reżyser spektaklu.

Tarnowskie przedstawienie jest typowym spektaklem familijnym. W spektaklu wykorzystano kilkanaście piosenek autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego, a także projekcje animacji komputerowych.


Spektakl teatralny: "Mały Książę" Antonie de Saint-Exupéry
Adaptacja, teksty piosenek i reżyseria: Cezary Domagała.
Miejsce: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego
Termin: premiera: sobota, 4 czerwca o godz. 18.00
niedziela, 5 czerwca o godz. 16.00
poniedziałek, 6 czerwca o godz. 9.30, 12.00

Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, pilot spotyka małego chłopca - tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A