Tarnowianin podszywał się pod kobietę
access_time 2011-06-01 10:12:17
Film "Poszukiwany, poszukiwana" Stanisława Barei w realiach Tarnowa. Choć zatrzymany 35-letni tarnowianin ma niewiele wspólnego z filmowym bohaterem, to postanowił wykorzystać wrażliwość mężczyzn na piękną brunetkę w potrzebie i wyłudzał od nich pieniądze.


Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie zatrzymali 35-letniego tarnowianina, który podszywając się pod kobietę oszukał lub usiłował oszukać kilkudziesięciu mężczyzn z terenu całego kraju. Wprowadzając w błąd co do swojej tożsamości, na przestrzeni ostatnich trzech lat wyłudził od pokrzywdzonych kwotę blisko 10 tysięcy złotych.

Sprawca poznawał swoje ofiary za pośrednictwem internetowych portali randkowych i społecznościowych, a także pozostawiał za szybami losowo wybieranych pojazdów, karteczki ze swoim numerem telefonu.

Z czasem zawarte znajomości zacieśniały się coraz bardziej. Oszust kontaktował się z mężczyznami wymieniając e-maile lub SMS-y. Wysyłał im także zdjęcia - jak się potem okazało, przedstawiające jego znajomą, atrakcyjną brunetkę. Poszkodowanym opowiadał o swojej rzekomo trudnej sytuacji finansowej, że padł ofiarą rabusia i pilnie potrzebuje pomocy. Prosił też o doładowanie konta telefonicznego. Był na tyle przekonywujący, iż cześć poznanych mężczyzn przeświadczona, że ma do czynienia z młodą, atrakcyjną kobietą, ochoczo udzieliła mu finansowego wsparcia, przekazując gotówkę lub doładowując konta telefoniczne.

35-latek doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem blisko 50 osób z terenu Tarnowa i całego kraju na kwotę 10 tysięcy złotych.

Tarnowianin usłyszał 91 zarzutów z art. 286 Kodeksu Karnego doprowadzenia i usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, do których się przyznał. Chce dobrowolnie poddać się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. W toku postępowania policjanci zabezpieczyli 4 telefony komórkowe, które mężczyzna wykorzystywał do przestępczej działalności. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A