Sytuacja powodziowa na terenie powiatu tarnowskiego
access_time 2011-07-21 10:11:40
Nie poprawia się sytuacja powodziowa na terenie powiatu tarnowskiego. Po nocnych opadach w południowej części Małopolski przybierają wody rzeki Białej. Stan lustra wody podnosi się systematyczne - stan alarmowy przekroczony został o 80 cm (stan na godz. 7.00) i wynosi 5,80 m.
Stan na godz. 8.45, czwartek 21.07.2011 r.
  • na terenie gminy Ciężkowice na godz.06.00 droga woj. na odcinku Zborowice-Bruśnik jest zamknięta z powodu wystąpienia z koryta rzeki Biała spowodowane zostało to zwiększonym napływem wód z Grybowa. Na ternie gminy stan wody przekroczy stan alarmowy.
  • w gminie Gromnik ponownie zamknięto drogę gminną w wzdłuż rzeki Białej przy moście na Golance.
  • w gminie Szerzyny po nocnych opadach wystąpiły wody z potoku Olszynka na terenie wsi Ołpiny. Wystąpił również z brzegu potok Swoszowianka podtapiając budynki Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szerzynach oraz odcinek drogi powiatowej nr. K1412 miedzy Szerzynami a Czerną.
  • na terenie gminy Pleśna w miejscowości Janowice potok Lubinianka podmył skarpę/brzeg uszkadzając konstrukcję mostu. Most jest zabezpieczony, przejezdny, można z niego korzystać, dalsze prace będą prowadzone.
  • z uwagi na wysoki poziom wody w rzece Dunajec zostały zawieszone kursy promów w miejscowościach Otfinów i Siedliszowice-do odwołania
Stan na godz 7.00 W Ciężkowicach zamknięta jest droga wojewódzka na odcinku Zborowice-Bruśnik oraz droga gminna Ciężkowice-Tursko. W związku z wysokim stanem wody ponownie zamknięta została droga gminna w Gromniku wzdłuż rzeki Białej obok mostu na Golance. stan alarmowy ogłaszany jest w tej miejscowości po przekroczeniu 5 metrów, tymczasem poziom rzeki kształtuje się na poziomie 4,5 m, ale fala kulminacyjna nie dotarła jeszcze do Gromnika. Od godz. 8.30 od środy 20 lipca 2011 r. na terenie powiatu tarnowskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. To efekt intensywnych opadów deszczu nad regionem tarnowskim oraz zapowiedziami dalszych opadów. Pomimo tego wszystkie drogi powiatowe są przejezdne - informuje Powiatowy Zarząd Dróg.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A