Warsztaty Foto dla początkujących - nowa edycja
access_time 2011-08-11 15:37:05
Rusza kolejna edycja warsztatów fotograficznych dla początkujących adeptów fotografii. Program warsztatów, jak i godziny zajęć modyfikowane są w zależności od potrzeb uczestników. Zajęcia w tuchowskim Domu Kultury, to doskonała okazja, aby nauczyć się fotograficznie patrzeć na świat oraz zaskoczyć rodzinę i znajomych zdjęciami, które zapadają w pamięć.
Program kursu fotograficznego jest tworzony na bazie autorskiego programu, w oparciu o konkretne potrzeby zainteresowanych. Forma prowadzenia zajęć to wykłady i ćwiczenia. Uczestnicy otrzymają zadania do realizacji, które mogą na bieżąco konsultować. Czas trwania zajęć uzależniony jest od potrzeb zainteresowanych. Prowadzącymi zajęcia będą: Grzegorz Kubit – dziennikarz i fotograf, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalizujący się w cyfrowej obróbce obrazu. PROGRAM WARSZTATÓW (wybrane zagadnienia):
  • Aparaty i sprzęt fotograficzny - budowa, obiektywy, osprzęt dodatkowy, filtry.
  • Kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego: podstawowe zasady budowania kadru, głębia ostrości, plany, barwy, linie prowadzące.
  • Fotografia cyfrowa - podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu
  • Podstawy historii fotografii: nazwiska i fotografie, które warto znać, historia fotoreportażu
  • FOTOREPORTAŻ - fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą
  • Plener - zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna, światło zastane i błyskowe.
Zajęcia odbywają się tylko według indywidualnego toku nauczania, małe grupy. Przykładowy harmonogram zajęć: Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień. Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu) Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop – podstawy. Dni i godziny zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych. UWAGA: Po odbyciu warsztatów istnieje możliwość otrzymania certyfikatu – dyplomu uczestnictwa. Cena: 120 zł Ilość miejsc jest ograniczona! Zapisać można się pod numerem telefonu: 790-46-46-10, wysyłając maila z dopiskiem "warsztaty foto" na adres: grzegorz.kubit@gmail.com lub w Domu Kultury (ul. Chopina 10, Tuchów).
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A