Wiosenne dekorowanie miasta
access_time 2011-04-21 19:01:00
W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, ruszyło wiosenne dekorowanie miasta. Ozdobione zostały główne ciągi komunikacyjne oraz tarnowski rynek.


Na głównym miejskim placu, w studniach, zostały zainstalowane duże, wielkanocne jaja oraz barwne koguty. Koguty pojawiły się również na skwerach i zieleńcach: przy ulicy Krakowskiej, na skwerze o. Kokocińskiego, czy też przy rondzie na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Mickiewicza.

Begonie, bratki, pelargonie czy stokrotki będę zdobić tarnowskie ulice i skwery. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę 48 707 sztuk kwiatów. Są wśród nich begonie stale kwitnące, o kwiatach białych, czerwonych, jasnoróżowych i ciemno-różowych (średnio po 2,5 tys. sztuk z każdego koloru), ponad 11 tys. sztuk aksamitki rozpierzchłej, o żółtych kwiatach, pacioreczniki o kwiatach żółtych i czerwonych oraz liściach zielonych i brązowych (po kilkadziesiąt sztuk). Zamówiono też m.in. bratki ogrodowe o kwiatach w kolorze niebieskim (ponad 2,4 tys. sztuk), czerwonym, białym (3 tys. sztuk), różowym, żółtym (2,9 tys. sztuk), różowo-lawendowym i jasnoniebieskim. Na liście zamawianych kwiatów jest także niska odmiana lwiej paszczy. Miasto kupi 320 sztuk tych kwiatów.

Część czerwonych i białych begonii zostanie posadzona już pod koniec kwietnia, pozostałe kwiaty będą wysadzane na tarnowskich skwerach sukcesywnie do końca maja, a niewielka ich część do października 2011 r.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A