Dofinansowanie do budowy nowego ronda
access_time 2011-04-20 19:52:16
Jest dofinansowanie zewnętrzne na ten cel. Mowa o budowie nowego rozwiązania komunikacyjnego u zbiegu ulic Błonie – Aleja Jana Pawła II.


Dotacja pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt uzyskał pozytywną ocenę, obecnie trwa przygotowanie dokumentów do podpisania umowy.

Dzięki pozyskanym ponad 5 milionom złotych powstanie strategiczne dla Tarnowa rondo na skrzyżowaniu ulic Błonie – Aleja Jana Pawła II (w ciągu drogi krajowej nr 73, prowadzącej z Warszawy przez Kielce i Tarnów do Jasła) oraz dalej w stronę Sanoka lub bezpośrednio z Tarnowa w kierunku Rzeszowa, Krakowa czy przejścia granicznego ze Słowacją w Koniecznej. Zakres projektu obejmuje budowę ronda o średnicy 55m, w tym średnica wyspy 37m, budowę i oznakowanie przejść dla pieszych, odwodnienie oraz oświetlenie. Wszystkie prace planuje się wykonać w ramach jednego etapu.

Lokalizacja przedsięwzięcia ma duże znaczenie dla mieszkańców miasta i ruchu tranzytowego. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie bezkolizyjne przejęcie ruchu z budowanej autostrady A4 łączącej Zachodnią i Wschodnią granicę państwa.

Źródło finansowania: POIiŚ Działanie 8.1 Bezpieczeństwo ruchu drogowego.
Wartość zadania: 6 826 360,00 PLN.
Zakładana wysokość dofinansowania: 5 489 800,27 PLN (85% kosztów kwalifikowanych)


Zobacz także:
Nowe 50-metrowe rondo w miejsce tymczasowego (ZOBACZ WIZUALIZACJE)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A