Nowy sprzęt na wyposażeniu tarnowskiej policji
access_time 2011-04-20 16:50:28
Oznakowany radiowóz Alfa Romeo 159 i motocykle Honda CBF 1000A to nowy oręż tarnowskiej policji w walce z piratami drogowymi. Tarnowska "drogówka" wzbogaciła się również w nowoczesny ambulans pogotowia ruchu drogowego Renault Master, służący do zabezpieczenia miejsc wypadków i kolizji drogowych.

ALFA ROMEO 159:
200 koni mechanicznych i około 7 sekund do setki – tak prezentuje się nowy policyjny radiowóz Alfa Romeo 159, który właśnie wchodzi do służby w Wydziale Ruchu Drogowego tarnowskiej Policji. W Alfie zamontowano wideorejestrator, który wyłapie piratów drogowych, a także radar pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Nowa Alfa utrzymana w srebrno-niebieskiej kolorystyce i oznakowana jest zgodnie z najnowszymi wzorcami.

MOTOCYKL HONDA CBF 1000A:
Dwa nowoczesne motocykle Honda CBF 1000A wyjadą na tarnowskie drogi. Jednoślady mają silniki o pojemności 1000 cm3 i mocy 98 koni mechanicznych. Do setki rozpędzają się w zaledwie 3,7 sekundy, a ich maksymalna prędkość to 230 kilometrów na godzinę.

AMBULANS POGOTOWIA RUCHU DROGOWEGO RENAULT MASTER: Do WRD KMP w Tarnowie trafił nowy furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, wyposażony w specjalistyczny sprzęt ułatwiający pracę funkcjonariuszy przy zabezpieczaniu miejsc wypadków i kolizji drogowych. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia będą mieli do dyspozycji dodatkowe reflektory, które odpowiednio oświetlą okolice wypadku. Na ambulansie dodatkowo zamontowano duży trójkątny znak z napisem „UWAGA WYPADEK”, który pozwoli kierowcom dostrzec zdarzenie drogowe i utrudnienia z tym związane już z kilkuset metrów. Furgon wyposażony jest w biurko i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką, ksero i skanerem. Znajduje się w nim również miejsce na alkomat do badania kierowców. Dzięki zainstalowanym agregatom prądotwórczym wszystkie urządzenia znajdujące się w furgonie będzie można zasilić bez konieczności szukania zewnętrznego źródła zasilania. Nowy Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego to furgon Renault Master z silnikiem 2,5l. dCi – prężna i jednocześnie ekonomiczna jednostka diesla. Pod jego maską znajduje się 145 koni mechanicznych. Maksymalną prędkość, jaką może rozwinąć to prawie 160 kilometrów na godzinę. Nowy ambulans wyposażony został w ABS, poduszki powietrzne oraz klimatyzację.

Otrzymany sprzęt zakupiony został w ramach realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu "Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju". Mieszkańcy Tarnowa mieli okazję zobaczyć nowe pojazdy tarnowskiej policji podczas organizowanej w ostatnią sobotę na tarnowskim rynku III ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa MOTOSERCE, której Komenda Miejska była partnerem.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A