Zbliża się remont Krakowskiej (ZOBACZ OBJAZDY)
access_time 2011-04-19 09:37:39
Uwaga, będą zmiany w organizacji ruchu. Pierwsze z nich już zaczynają obowiązywać, kolejne pojawią się zaraz po Wielkanocy. Kierowców czekają utrudnienia, po nich w centrum miasta będzie nie tylko ładniej, ale i bardzo funkcjonalnie.


W związku z modernizacją planowane jest wyłączenie z ruchu górnego odcinka. Remont będzie podzielony na dwa etapy:

Etap 1.
W tym etapie ulica Krakowska zamknięta będzie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nowy Świat do ulicy Targowej. Dojazd do ulicy Targowej, Placu Kazimierza i Rynku możliwy będzie poprzez ulicę Św. Anny, gdzie zostanie zmieniony kierunek ruchu (odwrócony kierunek od ulicy Bema do ulicy Targowej). Dojazd do ulicy Batorego i Staszica, na których wprowadzony będzie ruch w dwu kierunkach (ulice bez przejazdu) możliwy będzie tylko od ulicy Nowy Świat. Na rysunku kolorami zaznaczono trasy dojazdu. Objazd z ul. Krakowskiej do Rynku wskazany będzie ulicami: Krakowska- Bema- Św. Anny- Targowa- Katedralna a do ul. Batorego ulicami: Krakowska- Malczewskiego- Starowolskiego- Chopina- Batorego.

Etap 2.
W etapie drugim nastąpi zamknięcie kolejnego odcinka ulicy Krakowskiej - od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do ulicy Targowej. Na ul. Św. Anny, Batorego i Staszica pozostaną zmiany organizacji ruchu z etapu I. Dodatkowo wprowadzone będą zmiany polegające na skierowaniu ruchu z ulicy Nowy Świat w ulicę Mościckiego a przejazd kierowany będzie do ul. Sikorskiego. Na ulicach Urszulańskiej (od Bema do Krakowskiej) i Malczewskiego wprowadzony będzie ruch w dwu kierunkach (ulice bez przejazdu). Objazdy ulicy Krakowskiej w drugim etapie będą prowadzone ulicami: Krakowska-Narutowicza- Bema- Św. Anny- Targowa- Katedralna oraz Krakowska- Sikorskiego- Mościckiego- Starowolskiego- Chopina- Batorego. Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonana zostanie nowa podbudowa jezdni oraz miejsc postojowych, a ich nawierzchnia zostanie wykonana z kostki z porfiru. Zmieni się także nawierzchnia chodników, które zostaną wykonane z płyt granitowych. Projekt będzie zrealizowany bez wydzielania jezdni oraz chodników krawężnikami.

Rewitalizacja jednej z głównych ulic miasta oznaczać będzie również zamontowanie nowych elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci, słupki blokujące, a także stylizowane latarnie uliczne.

Projekt poprawy wizerunku centrum miasta realizowany jest w ramach działania 6.1 Rozwój miast Schemat A. Projekty realizowane wyłącznie w ramach programu rewitalizacji Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trwają już od 2007 roku. Związane z nimi wydatki to łącznie blisko 16 milionów złotych. Dofinansowanie z MRPO wynosi ponad 6 milionów złotych, co stanowi 70 % kosztów kwalifikowanych.


Zobacz także:
Tramwajowe tory powrócą na ulicę Krakowską

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A