Punkt konsultacyjny Straży Granicznej w Starostwie Powiatowym
access_time 2011-03-09 15:31:30
Swój pierwszy punkt konsultacyjny otworzył w środę 9 marca 2011 r. Karpacki Oddział Straży Granicznej. Co tydzień w Starostwie Powiatowym w Tarnowie będzie można uzyskać informacje m.in. na temat poruszania się w strefie Schengen czy zatrudniania cudzoziemców.


W każdą środę w godz. 9.00-13.00 w tarnowskim starostwie, które mieści przy ul. Narutowicza 38 dyżurował będzie funkcjonariusz, który odpowie na pytania nurtujące mieszkańców. - Spodziewamy się wielu zapytań dotyczących np. trybu prawnego przebywania i zatrudnienia cudzoziemców na terenie naszego kraju. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej ten temat budzi największe zainteresowanie - podkreśla kapitan Paweł Nowak, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie.

Zdaniem pułkownika Józefa Ostapkowicza, komendanta KOSG w Nowym Sączu, utworzenie w Tarnowie punktu konsultacyjnego poza siedzibą Oddziału, to pierwsza taka formy współpracy z samorządem lokalnym. - Przyjście po informację do komendy policji, a właśnie tak funkcjonuje nasza placówka w Tarnowie, jest dla wielu osób krępujące i niezręczne. Starostwo Powiatowe w Tarnowie jest instytucją na co dzień otwartą dla mieszkańców i liczymy, że uda się w ten sposób rozwiązać wiele problemów i odpowiedzieć na nurtujące obywateli problemy - podkreśla komendant Ostapkowicz.

W punkcie konsultacyjnym będzie można poznać szczegóły dotyczące m.in.

- przepisów dotyczących dokumentów wymaganych przy przekraczaniu granicy polskiej, warunków pobytu poza granicami Polski, przepisami wizowymi, przepisów w zakresie warunków przewozu osób i towarów, przepisów towarów akcyzowych oraz pozostałej problematyki związanej z migracją

- przepisów dotyczących legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium RP

- zatrudnieniem cudzoziemców na terytorium RP, zawieraniem związków małżeńskich z cudzoziemcami.

Punkt Konsultacyjny Straży Granicznej będzie się mieścił w pokoju 118 na pierwszym piętrze Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul. Narutowicza 38.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A