Tarnów na 9. pozycji w wyścigu o miejsce na planszy Monopoly
access_time 2011-03-09 14:40:57
Jeszcze tylko przez ok. 10 dni można głosować i tym samym zdobyć dla naszego miasta pole w grze planszowej "Monopoly". 9. pozycja w rankingu daje nam prawie pewną obecność na planszy. Jednak im wyższa lokata w głosowaniu, tym większa atrakcyjność miasta w grze. Głosuj codziennie na Tarnów!


Spośród 60 kandydatów, na plansze trafią 22 miasta z największą ilością głosów. Obecnie w klasyfikacji przewodzi Białystok, w czołówce są też Poznań i Gdynia. Od 20 lutego przez dwa tygodnie, internauci oddali na polskie miasta blisko 650 tys. głosów. W tym na Tarnów około 18 tys. A czy Ty już dzisiaj głosowałeś? Oddaj swój głos poprzez ten link.

Ale to nie koniec rywalizacji. Właściwie to dopiero teraz zaczyna się prawdziwa, zacięta walka o jak najwyższą pozycję. Tarnów mozolnie odrabia dystans do poprzedzającej go w tabeli... Warszawy! Cały czas musi też oglądać się za "plecy", bo podrażniona ambicja wielkich ośrodków miejskich oraz nadzwyczajna mobilizacja mniejszych miejscowości powoduje, że uformowała się w rankingu liczna "grupa pościgowa", która szybko odrabia stracony w pierwszych tygodniach dystans. Ostatnie 10 dni głosowań z pewnością przysporzy nie mniejszych emocji niż klasyczny bieg sprinterski.

20 marca głosowanie zakończy się. Im wyższe miejsce w rankingu, tym pole na planszy z Tarnowem będzie atrakcyjniejsze dla graczy, a wizerunek korzystniejszy. - Chodzi o jak najwyższą lokatę, by potem w grze Tarnów był atrakcyjnym miastem dla graczy - mówił na jednej z konferencji prasowych Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury UMT.

Na dotychczasowy świetny wynik złożyła się praca wielu ludzi, zainteresowanie licznych mediów, poparcie niemal wszystkich znanych osób z Tarnowa i zaangażowanie tarnowskich instytucji.

Prym w organizowaniu kampanii reklamowej wiodą wydziały Urzędu Miasta: Wydział Kultury, Wydział Marki Miasta, Tarnowskie Centrum Informacji oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Za ich pośrednictwem głosowanie na Tarnów reklamowane jest na ekranach LED w Tarnowie, na słupach ogłoszeniowych, w miejskich wydawnictwach informacyjnych. Nieformalnym centrum dowodzenia akcją stał się profil na Facebooku: www.facebook.com/GlosujNaTarnow. Zgromadził już przeszło pół tysiąca ludzi z Tarnowa i okolic, którzy najmocniej angażują się rywalizację miast. Tutaj zrodził się pomysły na naklejki, którymi tarnowianie promują udział w głosowaniu na swoich samochodach. Tu do akcji przyłączyły się tarnowskie firmy: Apgrafix, Pixel i Unipress, które nieodpłatnie wydrukowały wspomniane naklejki i plakaty. Wreszcie: na tym profilu swój udział w akcji głosowania na swoje miasto zadeklarowało ponad 20 znanych osób z Tarnowa.

Na szczególną uwagę zasługuje świetna robota, jaką wykonuje tarnowski specjalista od karykatury - Tomasz Habiniak. Specjalnie na potrzeby promocji Tarnowa wykonał karykaturę... Mr Monopoly oddającego głos na Tarnów. Dzień Kobiet również uczcił stosownym do okoliczności rysunkiem.

Na koniec apelujemy:

do tarnowian już głosujących: tak trzymać! Namawiajcie też kolejne osoby do przyłączania się do głosowania
do tarnowian jeszcze nie głosujących: każdy z Was dysponuje w tym momencie jeszcze 11 głosami. Nie zmarnujcie ich!
do mieszkańców regionu: pomóżcie! Bardzo prosimy. W Tarnowie pracujecie, w Tarnowie uczycie się, w Tarnowie spędzacie miło czas. Teraz Tarnów potrzebuje Waszych głosów!
do osób znanych, identyfikujących się z Tarnowem: nie wstydźcie się, nawet codziennego, namawiania do głosowania na Tarnów. Cieszycie się dużym uznaniem i wielką atencją. Wykorzystajcie to!
do dziennikarzy: jeszcze mocniej angażujcie Wasze media w to wspólne dzieło! Niech wszędzie będzie pełno zachęt do głosowania na nasze miasto!


Info: własne, Michał Głuszak (www.facebook.com/GlosujNaTarnow)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A