Przegląd prasy
access_time 2011-03-09 13:25:03
Miejski strażnik może więcej. Koniec z rachunkami za prąd bez prowizji. Wyrzucani z PiS sami chcą wyrzucać - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 9 marca 2011 r.

Miejski strażnik może więcej
500 zł za zakłócanie ciszy nocnej czy wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym, 250 zł za psa bez kagańca i smyczy, 500 złotych za zaśmiecanie - takie mandaty może wystawić straż miejska według nowego taryfikatora. Strażnicy, na mocy nowego rozporządzenia MSWiA z 1 marca, otrzymali sporo nowych uprawnień. Jednym z nich jest możliwość kontroli uprawnień do przewozu transportu zbiorowego - chodzi o taksówki czy busy. 100 zł mandat będzie groził kierowcy, który przewozi w samochodzie więcej osób, niż dopuszcza zapis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. W nowym taryfikatorze "staniało" przeklinanie w miejscach publicznych - osoba mająca problem z trzymaniem języka na wodzy zapłaci maksymalnie 100 zł - gdy wcześniej mogło to kosztować nawet 500 złotych. Zastawienie samochodem drogi pożarowej może kosztować nawet 200 zł. Przekroczenie dozwolonej prędkości aż do 500 zł. Obecnie Straż Miejska w Tarnowie nie dysponuje fotoradarem.

W prorodzinnym nastroju...
Galicyjski Tygodnik Informacyjny relacjonuje. W minioną sobotę odbyła się w Tarnowie ogólnopolska konwencja ugrupowania Polska Jest Najważniejsza. Przyjechała większość liderów PJN: Elżbieta Jakubiak, Joanna Kluzik-Rostkowska, oraz eurodeputowani: Michał Kamiński, Paweł Kowal, oraz małopolscy posłowie ugrupowania. Podczas spotkania zaprezentowano koncepcję partii, dotyczącą polityki prorodzinnej. Spotkanie odbyło się w Centrum Sztuki Mościce. Całość imprezy kosztowała kilka tysięcy złotych.

Gazeta Krakowska 9 marca 2011 r.

Koniec z rachunkami za prąd bez prowizji
Jak donosi lokalny dodatek do Gazety Krakowskiej w Tarnowie ostał się już tylko jeden punkt, w którym można zapłacić rachunki za prąd bez prowizji. Ale i w nim niedługo naliczane będą dodatkowe opłaty. Tarnowianie są oburzeni, zwłaszcza starsi, którzy nie wyobrażają sobie innego regulowania rachunków niż w okienkach kasowych. Stanisława Krzemińska często płaciła za prąd i gaz za jednym razem w punkcie kasowym Karpackiej Spółki Gazownictwa przy ul. Wita Stwosza. Na podstawie umowy między jednym i drugim dostawcą prowizja nie była naliczana. Od 1 lutego już jest - 1,99 zł za każdy rachunek. Klienci mogą teraz regulować należności w 28 punktach sieci płatności gotówkowych w naszym mieście. Wpłaty dokonywane w nich przez klientów są księgowane na koncie spółki z datą opłacenia rachunku. Prowizja wynosi w nich od 0,99 do 1,99 zł. Rachunki można także płacić na poczcie, ale tu również trzeba się liczyć z dodatkową opłatą co najmniej 1,75 zł.
Punkty sieci płatności gotówkowych w Tarnowie, z którymi Tauron ma podpisane umowy: delikatesy Frac - ul. H. Dąbrowskiego 2; ul. Sikorskiego 4 A (Via Moje rachunki); salonik prasowy Kolporter - ul. Klikow-ska 10; CH Zenit - ul. Słoneczna 29-33; ul. Wałowa 1; ul. Krakowska 149 (Trans Kasa); PPP w sieci VIA - ul. Krakowska 11 A (Via - do 30 kwietnia bez prowizji); sklepy Stokrotka - ul. Lwowska 117, ul. Nowodą-browska 116, ul. Powstańców Warszawy 40 (Via); Kaufland - ul. Lwowska 63 (Via); Carrefour Expres - ul. Monte Cassino 3A, ul. Ro-manowicza 59, ul. Szkotnik 1 A (Via); Orlen - ul. Mościckiego 166 (Via); Tesco - ul. Nowodąbrowska 127, Starodąbrowska 17 (UniKasa); sklepy Cezar - ul. Orkana 136 A, ul. Parkowa 25, Urszulańska 5 (Via); salon firmowy Polkomtel - ul. Targowa 1 (Via); Avan Południe - ul. Urszulańska 5 (Via); PGNiG - ul. Wita Stwosza 7 (UniKasa); FHU Ulirex - I. Łabuda - ul. Zielona 15A (TransKasa).
Prowizja dla sieci Via i TransKasa wynosi 0,99 zł, dla sieci UniKasa - 1,99 zł.

Wyrzucani z PiS sami chcą wyrzucać
Gazeta informuje, że zarząd okręgu usunął Drwala i Kądzielawskiego. Radni o pomoc proszą komitet polityczny PiS. Twierdzą, że zarząd okręgu nie ma uprawnień do skreślania z listy członków partii, bo to kompetencje komitetu politycznego. Regionalne władze PiS nie zajęły się w poniedziałek wnioskiem grodzkich struktur PiS w Tarnowie (kierowanych przez Drwala) o wyrzucenie z partii posła Józefa Rojka. Za "destrukcyjne dla PiS działania". Czesak nie wyklucza, że głosowanie tego i innych wniosków może się odbyć na kolejnym posiedzeniu.

Na ryglickim Rynku zagra Zakopower
Gazecie Tarnowskiej dobra wiadomość dla miłośników. Znany z perfekcyjnego łączenia tradycyjnej muzyki Podhala z nowoczesnymi brzmieniami zespół Zakopower wystąpi w ostatni weekend sierpnia tego roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A