Znamy przychodnie z całodobową opieką medyczną
access_time 2011-03-01 10:55:19
NFZ rozstrzygnął postępowania konkursowe dotyczące udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kontrakty otrzymała Przychodnia Lekarska NR IV oraz Centrum Medyczne KOL-MED.


Na terenie Tarnowa świadczenia te od dnia 1 marca wykonują dwa zakłady opieki zdrowotnej:

Miejska Przychodnia Lekarska Nr IV, Os.25-lecia 3a, tel. 14 688 81 85
Centrum Medyczne KOL-MED, Plac Dworcowy 6, tel. 14 688 60 99

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa NFZ, od 1 marca 2011 roku zmieniły się zasady udzielania nocnej i świątecznej pomocy opieki medycznej. Dotychczas każdy pacjent musiał wiedzieć z jakim świadczeniodawcą podpisała umowę na świadczenie usług nocnej i świątecznej opieki medycznej przychodnia lecznictwa podstawowego, do której był zapisany. Obecnie pacjenci mogą wybrać samodzielnie placówkę, w której skorzystają z porady w godzinach nocnych lub w dni świąteczne - oczywiście spośród tych, które realizują tę formę opieki na podstawie umowy z NFZ.

W ostatnim tygodniu lutego bieżącego roku odbyło się także posiedzenie Komisji Konkursowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w sprawie Fizjoterapii Ambulatoryjnej (postępowanie uzupełniające). Centrum Medyczne "KOL-MED" spzoz otrzymało kontrakty na wspomnianą usługę.

Decyzja oznacza, iż od 1 marca 2011 Pacjenci będą mieli zdecydowanie lepszy dostęp do Rehabilitacji Medycznej. Dla wszystkich oczekujących w długich kolejkach na masaże, fizykoterapię i kinezyterapię, daje to możliwość zapisania się na zabiegi w kolejnej placówce. W pierwszym postępowaniu KOL-MED nie otrzymał pozytywnych wiadomości ze strony NFZ i musiał zakończyć wykonywanie świadczeń bezpłatnych. Od 3 stycznia Pacjenci byli przyjmowani w Dziale Rehabilitacji Medycznej tylko odpłatnie.

Centrum Medyczne "KOL-MED" spzoz swoim zasięgiem obejmie pacjentów z następujących osiedli: Starówka, Strusina, Gumniska-Zabłocie, Krakowska, Mościce, Koszyce oraz gmin: Pleśna i Skrzyszów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A