W środę oddaj krew w Starostwie
access_time 2011-02-16 12:31:03
Po raz piąty Starostwo Powiatowe w Tarnowie organizuje akcję zbiórki krwi. Ten życiodajny płyn będzie można oddać w środę 23 lutego 2011 r. w godz. od 8.00 do 13.00 w sali konferencyjnej na parterze przy ul. Narutowicza 38.


Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Tarnowie zapraszają  do oddania krwi  osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat.

Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w dniu 23 lutego  2011 r. w godz. od 8.00 do 13.00 w Sali Konferencyjnej (parter) Starostwa Powiatowego w Tarnowie ul. Narutowicza.

Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek nie zawierający tłuszczów.

Prosimy o zabranie ze sobą  dowodu osobistego.

  Honorowemu dawcy krwi  przysługuje:
- zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi,
- zwrot utraconego zarobku,
- posiłek regeneracyjny,
- ma prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

Potrzebna Krew – Twoja Także


Akcja honorowego krwiodawstwa cieszy się od samego początku dużym zainteresowaniem nie tylko pracowników starostwa. Oprócz nich krew chętnie oddają mieszkańcy Tarnowa i powiatu tarnowskiego. To m.in. dlatego, że urząd mieści się praktycznie w centrum miasta i nie trzeba jeździć do nieco dalej położonych szpitali, aby pomóc potrzebującym. W najbliższą środę w urzędzie przy ul. Narutowicza ponownie pojawią się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie z przenośną aparaturą do pobierania krwi. Będzie więc okazja aby zostać honorowym dawcą bądź po raz kolejny oddać krew.

- Zapraszam wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującym i oddać ten bezcenny lek dla ratowania życia oraz zdrowia drugiego człowieka - zachęca do udziału w akcji wicestarosta Mirosław Banach, przewodniczący klubu Honorowego Dawców działającego Starostwie Powiatowym w Tarnowie. - Poprzednie akcje przyniosły bardzo dobre rezultaty. Dtąd w Starostwie Powiatowym w Tarnowie zebrano około 40 litrów krwi – dodaje M. Banach.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A