Otwarto Plac Targowy Chyszów (FOTO, WIDEO)
access_time 2011-02-20 13:21:59
Jest tam 650 stanowisk handlowych, pawilon na 11 sklepików i gastronomię oraz osobny budynek socjalny z sanitariatami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Mowa o Placu Targowym Chyszów, na który od 20 lutego 2011 roku, został przeniesiony handel z dotychczasowego miejsca – Placu Targowica (czyli popularnej „Kapłanówki”) przy Matki Bożej Fatimskiej.


Na handlarzy na Chyszowie przy ulicy Giełdowej czeka nowy, estetyczny, wybrukowany plac o powierzchni 1,5 hektara. Na placu będzie 650 stanowisk o powierzchni 9 metrów kwadratowych, budynek z 10 pawilonikami handlowymi o powierzchni 22 metrów kwadratowych i jednym czterdziestometrowym.

Tuż obok głównego placu handlowego znajduje się parking z utwardzoną nawierzchnią o powierzchni 1,2 hektara. Zmieści się tu spokojnie pond 400 samochodów. Zarówno dla handlarzy, jak i kupujących istotne jest, że tuż obok Placu Chyszów zlokalizowane są sklepy, hurtownie, magazyny i giełdy owocowo-warzywne.

Handel na nowym placu odbywać się będzie w piątki oraz niedziele, a w soboty działa tam giełda samochodowa.

Nie będzie również problemów z dojazdem. W piątki oraz soboty na plac kursować będzie specjalna linia autobusowa. Trasa autobusu została tak pomyślana, aby swoim zasięgiem objęła ona główne ulice miasta. Autobus będzie więc robił wielką pętlę po mieście, a trasa w obydwie strony przebiegnie częściowo różnymi ulicami.

20 lutego 2011 roku odbyła się inauguracja handlu w nowym miejscu. Na wszystkich – kupców oraz gości czekała darmowa grochówka oraz kiełbaski. Czy mieszkańcy Tarnowa i regionu tarnowskiego będą chętnie odwiedzać Plac Targowy Chyszów, tak jak popularną Kapłanówkę? Czas pokaże.
Zobacz także:
Nowa linia autobusowa w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A