XI Tarnowski Dzień Zakochanych (FOTO)
access_time 2011-02-17 20:07:07
Towarzystwo Powszedniej Pomocy "SERCE" w Tarnowie oraz Gimnazjum nr 2, po raz jedenasty zorganizowało Tarnowski Dzień Zakochanych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Głównym punktem programu był koncert zatytułowany "Kochać, jak to łatwo powiedzieć", który w pięknej oprawie plastycznej Teresy Czerkas, rozpoczął się 14 lutego o godzinie 16.30 w sali teatralnej Gimnazjum nr 2, przy ul. Kopernika 5 w Tarnowie.

W pierwszej części koncertu, który wspaniale poprowadził red. Damian Mika z Radia ESKA wystąpili wokaliści ze szkół gimnazjalnych, średnich oraz studenci, którzy zgłosili swój udział w Tarnowskim Przeglądzie Piosenek o Miłości.

Piosenki były przeplatane wierszami, które zostały nagrodzone w konkursie „Romantyczne strofy”. Wykonawców oceniało niezależne jury powołane przez organizatorów w skład którego weszli wspaniali muzycy i przedstawiciele Rady Krajowej Stowarzyszenia Autorów Polskich. Jak nas poinformował Stanisław Olszówka z TPP”SERCE”, główny realizator XI Tarnowskiego Dnia Zakochanych, do tegorocznej edycji tej niezwykłej imprezy zgłosiła się rekordowa liczba zarówno wokalistów jak i autorów wierszy, co zmusiło organizatorów do przeprowadzenia selekcji uczestników pretendujących do udziału w finale konkursów.

Niezależne jury w składzie: Dorota Przęczek – muzyk, Romuald Gębala-muzyk, Zbigniew Mirosławski, Dariusz Romanowski – Krajowe Stowarzyszenie Autorów Polskich, Urszula Moskal, Marzena Wołek – Klub Młodych Autorów oraz Magdalena Słowik - Klub Wolontariuszy „SERCE”.

I Nagrodę „Złotą Różę” przyznało Kindze Soból - studentce PWSZ za interpretacje piosenki „Grande valse brillante”.
II nagrodę „Srebrną Różę” otrzymała Katarzyna Gryboś – studentka PWSZ za piosenkę „Wybieram Cię”
III nagrodę „Herbacianą Różę”, otrzymała Izabella Czapla -studentka PWSZ za piosenkę „ Tańczące Eurydyki”.

Jury postanowiło również przyznać 2 wyróżnienia: dla Pauliny Kubali - uczennicy III LO, za piosenkę „Boję się”, oraz Ewy Judasz z VII LO za piosenkę ”Kochać znaczy żyć”. Nagrodę Publiczności „Czerwoną Różę” otrzymała również Kinga Soból – studentka PWSZ za piosenkę „Grande valse brillante”.

Jury Konkursu„Romantyczne Strofy” pod przewodnictwem Zbigniewa Mirosławskiego, postanowiło przyznać I Nagrodę –„Złote pióro”- Karolinie Kubowicz uczennicy Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie za wiersz „Pocałunek”.

II Nagrodę ”Srebrne Pióro” otrzymała Marta Gontaszewska z Niepłatnego Niepublicznego Gimnazjum za wiersz „Ja ,Ty”. III nagrodę „Czerwone Pióro” odebrała Adriana Fryc z Gimnazjum nr 2 w Tarnowie za wiersz „Jak Ci powiedzieć ?”

Wyróżnienia - otrzymały: Oliwia Rożek z Niepłatnego Niepublicznego Gimnazjum za wiersz „Zapomnieć” oraz Anna Szczęch z Niepłatnego Niepublicznego Gimnazjum w Tarnowie za wiersz „Walentynkowe wyznanie”.

W drugiej części koncertu, wystąpił gorąco oklaskiwany Daniel Pochroń, który zaprezentował licznie zebranej publiczności wiele romantycznych i nastrojowych piosenek. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy udzielili wsparcia przy realizacji XI Tarnowskiego Dnia Zakochanych. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Dyrekcja Gimnazjum nr 2 w Tarnowie, MCDN – ODN w Tarnowie,UPS, Jerzy Mach, Maciej Zborowski oraz Wolontariusze TPP 'SERCE”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A