Władysław Gubernat skończył sto lat (FOTO)
access_time 2011-02-15 14:37:42
Tarnowianin Władysław Gubernat skończył sto lat. Z tej okazji wiceprezydent Krystyna Latałowa odwiedziła jubilata w jego mieszkaniu, wręczając mu listy gratulacyjne, prezenty i życząc kolejnych stu lat życia. Jaki jest sekret długowieczności pana Władysława?


Jubilat zdradził dziennikarzom swój sekret długowieczności: - Oddycham głęboko świeżym powietrzem, dużo się ruszam. Nie lubię siedzieć w zakurzonych miejscach. Wysiłek jest dobry na mięśnie. Dieta: rano spożywam dużą ilość zieleniny, później już normalnie. Na noc nie jem mięsa, tylko coś lepszego - opowiada stulatek.

Władysław Gubernat jest z zamiłowania podróżnikiem. W planach ma jeszcze między innymi wyjazd na Sądecczyznę, ponieważ bardzo lubi te rejony. Dodajmy, że pan Władysław jest z wykształcenia adwokatem. Pracę zawodową zakończył w wieku siedemdziesięciu jeden lat. Natomiast z prowadzenia samochodu zrezygnował dopiero, gdy skończył dziewięćdziesiąt siedem lat. Mieszka sam, choć regularnie odwiedza go bratanek, który chwali wujka za samodzielność.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A