Rajdowe samochody w Koszycach Wielkich (FOTO)
access_time 2011-02-14 09:44:18
W weekend 12 i 13 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyły się Eliminacje Halowych Mistrzostw Polski Samochodów Sterowanych Radiem.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Tarnów.

Zawody rozpoczęły się już w piątek, który był dniem treningowym. Sobota była dniem eliminacji, zaś w niedzielę 13 lutego rozegrane zostały finały. W sumie w zawodach wystartowała prawie setka zawodników z całej Polski.

W klasie modeli E-10 Kadet najlepszymi okazali się Jakub Sienica z Warszawy, tuż za nim uplasował się Paweł Kucharski z Piaseczna, zaś trzecią lokatę zajął Mikołaj Sienica z Warszawy. W klasie modeli E-10 TC 540 trzy pierwsze miejsca przypadły odpowiednio Maciejowi Kamińskiemu z Pruszkowa, Jakubowi Sienicy z Warszawy oraz Patrykowi Chrzanowskiemu z Tarnowa. Triumfatorem zawodów w klasie modeli E-10 Formula był Paweł Kucharski, drugą lokatę zajęła Joanna Dobrzyńska (oboje z Piaseczna), zaś trzecią – Jan Matukin z Opola. W dość licznie obsadzonej klasie E-10 Spec triumfatorem okazał się Maciej Brzozowski z Gdyni, a tuż za nim uplasowali się Kamil Rzepka z Tarnowa i Mateusz Ogonowski z Żabna. Patryk Rybarczyk z Warszawy zajął pierwsze miejsce w klasie E-10 Modi, przed Janem Jeżakiem z Radomia i Łukaszem Sabatem z Tarnowa, zaś pierwsza trójka w klasie E-12 ukształtowała się następująco: Łukasz Kowalczyk (Warszawa), Grzegorz Kopertowski (Łódź) i Patryk Raczyński (Warszawa).

Zawody w Koszycach Wielkich to jedna z pięciu tego typu imprez, na których zawodnicy zdobywają punkty Mistrzostw Polski. Poprzednie trzy imprezy odbyły się w Lubawie, Lublinie i Pabianicach, następny jest finał w Warszawie. - Spotkałem się z wieloma opiniami – zarówno uczestników, jak i organizatorów zawodów – że nasza hala to na obecną chwilę najlepsze miejsce do rozgrywania tego typu zawodów – mówi wójt Grzegorz Kozioł. - Chociaż bardziej cieszy mnie fakt, że w naszych miejscowościach dzieje się coraz więcej, że oferta spędzania wolnego czasu jest dla naszych mieszkańców coraz lepsza – dodaje.

Organizatorami imprezy byli Uczniowski Klub Sportowy Koszyce Wielkie, Tarnowski Klub Modelarstwa Samochodowego i Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na http://www.tkms-rc.pl/

Foto: Łukasz Kieroński
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A