Młody Jazz. Koncert zespołu „Tango Jazz Project”
access_time 2011-02-10 14:52:51
Najbliższy koncert z cyklu "Młody Jazz" odbędzie się już 18 lutego w Piwnicach TCK, wówczas wystąpi zespół z tarnowskimi korzeniami "Tango Jazz Project".


Koncert z cyklu Młody Jazz: TANGO JAZZ PROJECT
18 lutego 2011 r., o godz. 19.30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety: 9 zł (do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury, Tarnów, Rynek 5)


W styczniu ubiegłego roku Tarnowskie Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Młody Jazz”, w którego założeniu prezentowano młodych, utalentowanych, polskich muzyków, poruszających się wokół szeroko pojętego jazzu. „Młody Jazz” jest przestrzenią otwartą na twórców wszechstronnych, nowych projektów, laureatów festiwali, ale także dla tych, którzy mają już swoje pierwsze sukcesy na arenie muzycznej. Tarnowskie Centrum Kultury w ubiegłym roku zorganizowało aż sześć koncertów z tego cyklu. W 2011 r. tym roku projekt będzie kontynuowany, zmianie nie ulegnie też symboliczna cena biletów, która utrzyma się na poziomie 9 zł.

Najbliższy koncert z cyklu „Młody Jazz” odbędzie się już 18 lutego w Piwnicach TCK, wówczas wystąpi zespół z tarnowskimi korzeniami „Tango Jazz Project”.

"Tango Jazz Project" w nowatorski i atrakcyjny sposób przyciąga do siebie na pozór odmienne muzyczne bieguny. Wiąże muzykę jazzową z pochodzącym z gorącej i egzotycznej Argentyny z uczuciowym tangiem. „Tango Jazz Project” czerpie ze swoich muzycznych fascynacji, emitując je poprzez ciekawe akustyczne instrumentarium w którym króluje akordeon. Wyjątkową kolorystykę muzyczną nadają także gitara, kontrabas, perkusja i instrumenty perkusyjne. Zespół tworzą muzycy z Tarnowa, Warszawy i Łodzi. Zespół Tango Jazz Project istnieje od 2005 roku występując w Polsce i za granicą.

Skład zespołu „Tango Jazz Project”
Paweł Jabłoński - akordeon
Maciek Salus - gitara
Piotrek Górka - kontrabas
Sylwek Malinowski – instrumenty perkusyjne
Bartek Rojek - perkusja

Skład zespołu stanowią muzycy z Tarnowa Warszawy i Lodzi. Paweł Jabłoński jak i Bartek Rojek połączyli swoje fascynacje muzyczne odnosząc sie do kwintesencji dźwięków pochodzących z ciepłej Argentyny. Piękne melodie tanga spaja pasja jazzowa pozwalając słuchaczowi poczuć to, co w argentyńskiej muzyce i tańcu najważniejsze – skrajne emocje.

Wykorzystanie instrumentów akustycznych potęguję możliwości aranżacyjne. W całość formy Tanga wplatane są również elementy muzyki współczesnej, która wzmacnia wrażenie patetyczności oraz uczuciowości, jakie łączy sie z pojęciem tej muzyki.

Muzycy tworzący zespól, na co dzień współpracują z innymi grupami oraz wykonawcami: Paweł Jabłoński (Elżbieta Adamiak), Sylwester Malinowski (WojtekKlich i BardzOrkiestra, Gabriel Fleszar, Maciej Zębaty Marek Piekarczyk), Maciek Salus (Madzia Piwowarczyk), Andrzej Zielak (Eryk KuIm Quintet), Bartek Rojek(Wojtek Klich, Madzia Piwowarczyk, Paweł Mazur, Jacek Dewódzki, Marek Piekarczyk, Krzysztof Zalewski, Marek Raduli, Up to Date).


Info: TCK

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A