Parkingi wielopoziomowe powstaną w Tarnowie?
access_time 2011-02-08 14:01:22
Prezydent Tarnowa powołał specjalny zespół, którego zadaniem będzie wskazanie lokalizacji pod mające powstać w przyszłości nowoczesne parkingi. Miałyby one znajdować się w nie tylko w centrum miasta, ale również na tarnowskich osiedlach.


Według szacunków Tarnowskiego Zarządu Dróg Miejskich, w mieście brakuje około dwóch tysięcy miejsc parkingowych. Parkingi wielopoziomowe mogłyby wypełnić tę lukę. Magistracki zespół składający się z przedstawicieli TZDM-u, pracowników Wydziału Geodezji oraz Wydziału Strategii wskazał proponowane lokalizacje tego typu obiektów. Mowa o terenach przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie, Słonecznej oraz przy delegaturze Urzędu Wojewódzkiego i Osiedlu Westerplatte.

Aby jednak te plany stały się rzeczywistością konieczne jest znalezienie inwestora zewnętrznego, który po ulokowaniu środków w budowę takich obiektów, pobierając opłaty za korzystanie z parkingów, mógłby zrekompensować sobie poniesione wydatki.

Przypomnijmy, że prawdopodobnie kwietnia, tarnowianie będą mogli korzystać z tymczasowego parkingu zlokalizowanego na terenie obecnego placu handlowego „Kapłanówka”. Po przeprowadzce handlujących na nowy plac targowy w Chyszowie, w zwolnionym miejscu, powstanie około 230 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 10 miejsc postojowych dla autobusów.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Miejsca parkingowe będą najprawdopodobniej organizowane także na terenie południowej części dworca PKP, od strony ulicy Do Huty. Zgodnie z deklaracjami kolei, jest szansa na otwarcie tej przestrzeni i wybudowanie dojścia do peronów także od tej strony miasta.

Info: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz także:
Przybyło 400 dodatkowych miejsc parkingowych

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A