Przegląd prasy
access_time 2010-11-24 15:03:10
Za darmo autobusem, rozwód z PiS, laury dla Azotów - - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 24 listopada 2010 r.

Za darmo autobusem
Tygodnik podejmuje temat bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi. Krwiodawcy, dzieci niepełnosprawne i ich opiekunowie, osoby starsze i maluchy, niedowidzący i niewidomi mogą jeździć za darmo miejskimi autobusami. Tarnów jest pierwszym miastem w Polsce, wprowadzającym takie ulgi dla osób, które nawet po raz pierwszy oddają krew. Od stycznia 2011 roku bezpłatne miesięczne bilety autobusowe będą przysługiwać wszystkim krwiodawcom. Honorowanie takiego przywileju kosztować może 300 tysięcy rocznie, ale kwota jest zagwarantowana w budżecie miasta.

Senior akademicki
Oferta dla tarnowskich seniorów coraz ciekawsza - czytamy w TEMI. Powstała niedawno Mościcka Akademia Trzeciego Wieku proponuje wykłady, kursy języków obcych i wycieczki pokazujące ciekawe miejsca w pobliżu Tarnowa. Zainteresowanie zajęciami jest ogromne. Patronat nad Mościcką Akademią Trzeciego Wieku sprawuje m.in. Wydział Teologiczny w Tarnowie.

Teatr kompletuje wyposażenie
W TEMI dobra wiadomość dla wielbicieli spektakli teatralnych. Co prawda, tarnowski Teatr wciąż w budowie, ale kompletuje wyposażenie. Ogłoszono właśnie przetarg na dostawę sprzętu oświetleniowego i elektroakustycznego wraz z montażem powinien zostać rozstrzygnięty na przełomie listopada i grudnia.

Gazeta Krakowska 24 listopada 2010 r.

Poseł Pilch zdecydował się na rozwód z PiS
Jak donosi lokalny dodatek do Gazety Krakowskiej, dzień po wyborach samorządowych, znany poseł PiS Jacek Pilch wystąpił z partii. Teraz będzie członkiem stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, do którego należą "rozłamowcy" z PiS. Jak tłumaczy Pilch, ma już dość politycznej wojny i chce z pozostałymi opuszczającymi partię działaczami zająć się rzeczami ważniejszymi dla ludzi.

Ministerialne laury dla Azotów Tarnów
Gazeta informuje o sukcesie największe pracodawcy w regionie tarnowskim. Azoty Tarnów, bo o nich mowa zostały laureatem prestiżowego konkursu. Zakłady nagrodzono w konkursie Medalu Europejskiego, któremu patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A