Krew w Starostwie
access_time 2010-11-04 16:54:09
Czwarta akcja i rekordowa ilość krwi, która trafi do potrzebujących - 13,5 litra życiodajnego płynu zebrano we czwartek w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Od godzin porannych krew oddało w sumie 29 osób.


Chętnych było więcej, ale nie wszyscy - ze względów zdrowotnych - mogli zostać krwiodawcami. Jak zawsze akcję nakręcali członkowie klubu krwiodawców w tarnowskim starostwie, który powstał w ub.r. Niektórzy dopiero początkują - oddali krew po raz pierwszy i jak się okazuje - nie jest to takie straszne.

- Spodobało się mi, wezmę udział w kolejnych - podkreśla Paweł, który w tarnowskim starostwie odbywa półroczny staż. Byli także petenci - jak np. pan Rafał, który czekając na wydanie dokumentów zobaczył plakat i przyszedł do sali konferencyjnej, gdzie rozłożyli się pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu św. Łukasza w Tarnowie z przenośną aparaturą do pobierania krwi.

- Dziękuję wszystkim, którzy oddali ten bezcenny lek dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka. Z naszego punktu widzenia akcja przyniosła bardzo dobre rezultaty - ocenia Mirosław Banach, wicestarosta tarnowski, jej organizator i założyciel klubu honorowych dawców w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Akcję w urzędzie zorganizowano po raz czwarty - w sumie do tej pory zebrano około 40 litrów krwi.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A