Anna Czech, Jakub Kwaśny i Ryszard Ścigała w wyścigu wyborczym o fotel prezydenta
access_time 2010-09-07 16:53:11
Anna Czech, Jakub Kwaśny, Ryszard Ścigała - tak będzie wyglądała karta do głosowania, na prezydenta Tarnowa, w jesiennych wyborach samorządowych.Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości długo zwlekał z decyzją, kogo wystawić na swojego kandydata. Ostatecznie sondaże przeprowadzone przez lokalnych działaczy PiS zdecydowały, kto będzie reprezentował partię w tegorocznych wyborach samorządowych. Wybór padł na Annę Czech - obecnie dyrektor tarnowskiego szpitala wojewódzkiego im. Św. Łukasza, kiedyś szefowa Sanepidu, radna miejska, a zarazem prezes zarządu Fundacji "Kromka Chleba". W wypowiedzi dla Dziennika Polskiego, Anna Czech mówi: - W Tarnowie potrzebne są zmiany, inne podejście do wielu spraw, jestem gotowa podjąć to wyzwanie.


Poparcie SLD uzyskał młody tarnowski radny Jakub Kwaśny. W kampanii ma osobiście wesprzeć go Grzegorz Napieralski. Młody kandydat na urząd prezydenta, dla tygodnika TEMI, powiedział: - Liczę na to, że w drugiej turze zmierzę się z Ryszardem Ścigałą. Szanse na dobry wynik Kwaśny ma jednak niewielkie, bo w ostatnich wyborach kandydaci SLD przepadli z kretesem.


Obecny prezydent Ryszard Ścigała, jako pierwszy z wymienionej trójki, bo już na wiosnę oficjalnie oświadczył, że jest zainteresowany kierowaniem pracami samorządu w latach 2010-2014. Oprócz jego stowarzyszenia "Tarnowianie", poparła go również Platforma Obywatelska. Zapytany czy obawia się kandydatury Anny Czech w wyborach, odpowiada politycznie: - Szanuję i lubię Panią Anię. Gdy myślę o Pani Ani nie towarzyszy temu uczucie bojaźni, bo widzę samą dobroć również płynącą z bilbordów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A