Budowa Aquaparku na finiszu
access_time 2010-08-21 12:24:39
W pierwszej dekadzie października oddany zostanie do użytku tarnowski Aquapark. Jego budowa ruszyła przed rokiem. Koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych. Prawie 4 miliony uzyskano z funduszy europejskich, blisko 700 tysięcy z budżetu państwa.


Hala basenowa przy ul. Piłsudskiego została powiększona dwukrotnie, a w nowej części posadowiono nieckę basenu rekreacyjnego i brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci oraz atrakcje wodne: gejzery, sztuczną rzekę, zatokę bąbelkową, sztuczną falę, urządzenia do masażu, wanny do hydromasażu, zjeżdżalnię rurową o długości 50 metrów i zjeżdżalnię rodzinną długości 20 metrów.

W obiekcie zaprojektowano zespół SPA z saunami fińską, parową i aromatyczną z basenem schładzającym oraz salą wypoczynkową z leżakami. W przyziemiu znajdzie się lokal gastronomiczny z dwutorową kręgielnią automatyczną, stołami bilardowymi oraz wszystkie urządzenia techniczne niezbędne do eksploatacji nowego obiektu.

Aktualnie w obu obiektach trwają prace wykończeniowe oraz dostawa i montaż wyposażenia. Zaplecze istniejącej pływalni zostało przebudowane poprzez powiększenie holu wejściowego, szatni okryć wierzchnich oraz przebieralni damskiej i męskiej w celu przygotowania tej części obiektu do jednoczesnej obsługi dwukrotnie większej liczby klientów. Z tych powodów dobudowano też drugie wejście od strony północnej obiektu oraz zainstalowano windę dla osób niepełnosprawnych. Trwają także ostatnie przygotowania do rozruchu poszczególnych instalacji, nowej stacji uzdatniania wody, wentylacji mechanicznej i klimatyzatorów.

Po 10 latach eksploatacji istniejącej krytej pływalni rozpoczęto również prace poprawiające estetykę zewnętrzną tego obiektu. Trwa naprawa poszycia dachu oraz naprawy i malowanie elewacji. Prowadzone są też przeglądy i naprawy wszystkich urządzeń pływalni.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A