Przegląd prasy
access_time 2010-08-18 16:50:56
Dzisiejszy Przegląd Prasy, czyli o czym przeczytamy w Temi, Dzienniku Polskim i Gazecie Krakowskiej.


TEMI 18.08.2010 r.
W tym tygodniu w TEMI można przeczytać o niskim procencie osób, które w pierwszym półroczu zdały egzamin na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców znacznie lepiej radzili sobie podczas sprawdziany teoretycznego – zaliczyło go ponad 86,4 proc. zdających. Egzamin praktyczny zdało 36,4 procent.
W TEMI także o sytuacji na rynku owocowo-warzywnym. Kapryśne i pełne pogodowych katastrof lato odbija się w cenach owoców i warzyw. Już teraz wielu klientów decyduje się na zakupy w supermarketach, gdzie ceny są nieco niższe niż na bazarach.
Do końca sierpnia potrwają pracę remontowe, prowadzone od kilku tygodni na tarnowskim Placu Ofiar Stalinizmu – informuje TEMI. Ich wartość to ponad milion złotych. Za tę sumę skwer przy ulicy Lwowskiej zyska nowy wygląd – zamontowane zostaną ławki, latarnie, a pomnik zostanie oświetlony.

Dziennik Polski 18.08.2010 r.
Dziennik Polski porusza temat tragicznych wypadków, które ostatnio obecne są na naszych lokalnych drogach. Dwa dni temu w Pogórskiej Woli zginęły trzy osoby. W Bogoniowicach poważnemu wypadkowi uległ 18-letni motocyklista, który prawo jazdy miał od dwóch miesięcy. Lekarze oceniają jego stan jako ciężki. Podczas tych wakacji w Tarnowie i powiecie zginęło na drogach już 7 osób.

Gazeta Krakowska 18.08.2010 r.
W Gazecie Krakowskiej o „powodzi” w Lisiej Górze spowodowanej chmielową rzeką, która powstała w momencie, gdy przez miejscowość przejeżdżała ciężarówka wyładowana po brzegi piwem. Przed wyruszeniem w trasę, kierowca nie zauważył, że z mocowaniem ładunku coś jest nie w porządku. W wyniku tego, w trakcie pokonywania zakrętu palety wyładowane butelkami z piwem zsunęły się z naczepy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Rozlane piwo warte było 10 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A