Podaruj dzieciom szkolną wyprawkę!
access_time 2010-08-20 13:08:54
Podaruj dzieciom szkolna wyprawkę – pod takim hasłem odbywać się będzie zorganizowania przez tarnowskiego radnego Roberta Wardzałę zbiórką przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. Tegoroczna, trzecia edycja tej akcji będzie miała szerszy zasięg niż dotąd. Poza Tarnowem zbiórka będzie prowadzona także w Brzesku, Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Żabnie, Ryglicach, Ciężkowicach, Zakliczynie i Wojniczu. To odpowiedź inicjatora akcji na sygnały od mieszkańców tych miast, którzy także chcieli się włączyć w pomoc dla dzieci.


W akcji, która będzie prowadzona od poniedziałku 23 sierpnia do piątku, 27 sierpnia, udział może wziąć każdy. Wystarczy przekazać na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci to, co będzie im potrzebne podczas nauki w szkole: zeszyty, bloki, kredki, piórniki, tornistry, obuwie sportowe , linijki, długopisy i inne przybory niezbędne w szkole. Dary zbierać będzie Robert Wardzała i towarzyszący mu wolontariusze, którzy w wymienionych miastach dyżurować będą w centralnych punktach w wyznaczonych godzinach. Szczegółowy harmonogram zbiórki znajduje się na plakatach, które pojawią się we wszystkich miastach objętych akcją.

Wszystkie dary zostaną przekazane diecezjalnej Caritas w Tarnowie, która rozdysponuje je pomiędzy tych, którzy takie wsparcia potrzebują najbardziej. – Liczę na pomoc i liczny udział w akcji i już teraz dziękuję wszystkim tym, którzy zechcą wspomóc innych – mówi Robert Wardzała. Nie ukrywa przy tym, że w sposób szczególny zwraca się do właścicieli hurtowni z artykułami szkolnymi, którzy niejednokrotnie dawali dowody swojego zaangażowania w rozwiązywanie społecznych problemów. W razie ewentualnych pytań dotyczących akcji radny Robert Wardzała czeka pod telefonem 601 417 601.


Info: Organizatorzy (ogłoszenie płatne)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A