Będą remonty na obiektach Unii Tarnów
access_time 2010-08-11 17:50:47
Nabyta w drodze umowy notarialnej baza sportowo- rekreacyjna w Mościcach, należąca kiedyś do ZKS Unia Tarnów, będzie odnawiana. Miasto tuż po przejęciu terenu przystąpiło do szczegółowej inwentaryzacji i analizy stanu technicznego poszczególnych miejsc. Przypomnijmy, Gmina Miasta Tarnowa, stała się właścicielem 14,5 ha sportowego obszaru miasta.

Obiekty nabyte od ZKS Unia Tarnów wymagają inwestycji. Trwają przeglądy techniczne, szacowane są konieczne do wykonania zakresy prac. Ekipy już działają w terenie. W pierwszej kolejności, roboty budowlane wykonywane będą w „Domu ciężarowca” mieszczącym się na terenie stadionu żużlowego. Równolegle, prace prowadzone będą w Hali „Jaskółka”. Konieczne będzie krótkotrwałe wyłączenie tego obiektu z bieżącej działalności. Bardzo możliwe, że do pomocy zaangażowani zostaną więźniowie z tarnowskich zakładów karnych.

Dzięki remontom wykonanym ostatnio przez miasto na terenie basenów – otwartego i krytego w Mościcach, działają one bez zastrzeżeń. Tam stan techniczny i sanitarny jest dobry. Baseny notują z resztą znakomitą frekwencję. Od początku sezonu, dzięki dobrej pogodzie, z tego pierwszego skorzystało już ponad 15 tysięcy mieszkańców, z kolejnego – 4 tysiące.

Jednocześnie warto przypomnieć, że tarnowska baza sportowa rośnie w siłę. Z impetem prowadzone są prace na terenie Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Planowane otwarcie super obiektu to październik.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A