Biskup Skworc o XXVIII PPT: Zapraszam wszystkich, którzy nie lękają się trudu drogi
access_time 2010-08-09 09:07:13
Już po raz 28., 17 sierpnia, wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Jak co roku, będziemy na bieżąco relacjonować przygotowania oraz przebieg PPT. Dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Biskupa Tarnowskiego i krótką relacją z warsztatów muzycznych przygotowujących do pielgrzymki.Drodzy Diecezjanie!

Już po raz 28., dnia 17 sierpnia br., wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymom będą towarzyszyć słowa "Bądźmy świadkami miłości". Hasło to oddaje istotę chrześcijańskiego powołania. Bóg wezwał nas, abyśmy w świecie byli świadkami Jego miłości, objawionej przez Jezusa Chrystusa. Potrzeba dawania świadectwa przez uczniów Chrystusa jest dziś nagląca, zwłaszcza w obliczu odejścia wielu od Boga i postępowania, jak gdyby On nie istniał. Co więcej, chrześcijańskie świadectwo jest dziś konieczne przede wszystkim w przestrzeni życia publicznego, z której próbuje się usuwać Boga na margines, podobnie symbole religijne, jak np. święty dla nas znak zbawienia - krzyż. Pielgrzymka wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Jest bowiem znakiem wiary ludzi, którzy pragną żyć z Chrystusem i mocą tego zjednoczenia przemieniać oblicze ziemi, którą codziennie przemierzają, zdążając do Domu Ojca.

Od 28 lat, co roku wielotysięczna rzesza pielgrzymów, zwłaszcza młodych, wyrusza na szlak prowadzący z Tarnowa do Częstochowy, okazując, mimo trudu pielgrzymowania i zmęczenia, entuzjazm wiary i wielką wartość bratersko-siostrzanej wspólnoty uczniów Pana. Zapraszam wszystkich, którzy nie lękają się trudu drogi, do uczestnictwa w XXVIII Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Tych, co nie mogą z rożnych racji pójść na pielgrzymkę, zapraszam do duchowego wędrowania dzięki transmisjom diecezjalnego radia RDN Małopolska oraz relacjom tarnowskiego Gościa Niedzielnego z pielgrzymiego szlaku. Wspólne wędrowanie do Matki Jezusa w Jasnogórskim Wizerunku - rozpocznie Msza św., sprawowana 17 sierpnia br., o godz. 6.30 na Placu Katedralnym w Tarnowie. Pielgrzymka zakończy się 25 sierpnia Mszą świętą, celebrowaną na Jasnej Górze.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej pielgrzymce, a wszystkim uczestnikom diecezjalnych rekolekcji w drodze udzielam pasterskiego błogosławieństwa!


† Wiktor Skworc
BISKUP TARNOWSKI
Warsztaty muzyczne przed XXVIII Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

W dniach od szóstego do ósmego sierpnia 2010 r. odbywały się warsztaty scholi pielgrzymkowej przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. 57 uczestników, którzy pod kierunkiem ks. Waldemara Cioska założyciela i dyrygenta scholi, proboszcza z Mielca, rozwijali swoje zdolności wokalno-muzyczne.

Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na trzy grupy, aby w głosach ćwiczyć utwory, które pod koniec dnia wykonywali wspólnie, a na zakończenie zajęć ubogacali liturgię mszy św. w Sanktuarium.

Tego typu warsztaty są ważne zarówno dla podniesienia piękna i jakości oprawy liturgii mszy św., a także dla samych uczestników, którzy rozpoznają i doskonalą swoje możliwości wokalne i muzyczne, które wykorzystają także w czasie drogi animując śpiew w grupie, na wieczornych spotkaniach, na zakończenie dnia pielgrzymkowego oraz podczas innych wystąpień w parafiach, z których pochodzą.


Info: ppt.lap.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A