Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych (MAPY)
access_time 2010-10-18 17:36:26
W dniu 31 października oraz 1 listopada 2010 r. linie komunikacji miejskiej kursują według świątecznych rozkładów jazdy. Dodatkowo zostaną uruchomione 4 linie specjalne kursujące do cmentarzy w Krzyżu oraz w Mościcach. Sprawdź ich trasę na mapie. Zapoznaj się z objazdami na liniach 6, 15, 14, 12, 24.


W dniu 1 listopada na linii nr „9” w przedziale czasu od godz. 11:00 do 16:30 oprócz kursów przewidzianych w rozkładzie jazdy będą wykonywane dodatkowe kursy mające na celu zwiększenie częstotliwości kursowania autobusów tej linii.


Linie dodatkowe (specjalne):Ze względu na zmianę organizacji ruchu w rejonie niektórych cmentarzy, na trasach niektórych linii będą obowiązywały objazdy:

Linie nr „6” i „15”: w związku ze zmianą organizacji ruchu, trasa tej linii w kierunku Krzyża i Śmigna będzie przebiegać przez ulicę Nowodąbrowską i Jaracza, trasa powrotna bez zmian.

Linia nr „14”: w związku ze zmianą organizacji ruchu, linia ta z Os. Zbylitowska Góra w kierunku ul. Goldhammera będzie kursować przez ul. Norwida i Sienkiewicza z pominięciem ulicy Zacisznej, w kierunku Os. Zbylitowska Góra trasa linii „14” nie ulega zmianie.

Linia nr „12”: w związku ze zmianą organizacji ruchu, w kierunku Mościc autobusy będą kursować przez ul. Norwida i Sienkiewicza z pominięciem przejazdu ulicami Czarna Droga i Zaciszna obok Cmentarza, w kierunku z Mościc na Al. Jana Pawła II trasa linii „12” nie ulega zmianie.

Linia nr „24”: w związku ze zmianą organizacji ruchu linia ta z Mościc będzie kursować przez ul. Kolejową i Zbylitowską, trasa w kierunku Mościc nie ulega zmianie.

Ceny biletów i uprawnienia do ulg na liniach okolicznościowych w dniu 1 listopada 2010 roku.

2.30 zł. – bilet pełnopłatny,
1.30 zł. – bilet ulgowy lokalny,
1.15 zł. – bilet ulgowy ustawowy

Bezpłatnie z linii specjalnych mogą korzystać dzieci do lat 4, inwalidzi wojenni i wojskowi, posłowie i senatorowie oraz Honorowi Dawcy Krwi na zasadach określonych w taryfie. Pozostałe osoby, które posiadają na zwykłych liniach uprawnienia do bezpłatnych przejazdów, na liniach okolicznościowych są zobowiązane do zakupu biletu ulgowego lokalnego w cenie 1.30 zł. Osoby posiadające uprawnienia do ulgowych przejazdów na liniach zwykłych zachowują te uprawnienia również na liniach specjalnych.

Ponieważ w dniu 1 listopada większość punktów sprzedaży jest nieczynna, dlatego ZKM w dniu 1 listopada uruchomi dodatkowe własne kasy biletowe w sąsiedztwie następujących przystanków:
  • Goldhammera-PWSZ
  • Szkotnik-plac
  • Sikorskiego-Huta
  • Krzyska-cmentarz
  • Zaciszna-cmentarzLinia nr C1
Szkotnik – Cmentarz w Krzyżu
Linia kursuje w dniach 31 października 2010 r. i 1 listopada 2010 r.

W kierunku do cmentarza obowiązują przystanki: Szkotnik, Al. Solidarności – Grottgera, Al. Solidarności – Seminarium oraz na ul. Goldhammera. W kierunku powrotnym tj. z cmentarza obowiązują wszystkie przystanki na trasie linii.


Pokaż Zmieniona trasa C1 w dniu 1 listopada 2010 na większej mapieLinia nr C2
Sikorskiego – Cmentarz w Mościcach.

Linia kursuje w dniach 31 października 2010 r. i 1 listopada 2010 r.

W obydwu kierunkach na trasie linii C2 obowiązują wszystkie przystanki.


Pokaż Linia C2 Sikorskiego-Zaciszna cmentarz w Mościcach w dniach 31.10.2010 i 01.11.2010 na większej mapieLinia nr C3
Os. Jasna II – Cmentarz w Krzyżu.

Linia kursuje tylko w dniu 1 listopada 2010 r.

W kierunku do cmentarza obowiązują wszystkie przystanki za wyjątkiem przystanków: Fatimskiej- Szpitalna oraz Krzyska – Baraki

W kierunku na Os. Jasna II obowiązują wszystkie przystanki na trasie linii.


Pokaż Linia C3 Os.Jasna II - Cmentarz w Krzyżu. na większej mapieLinia nr C4
Al. Jana Pawła II – Cmentarz w Krzyżu.

Linia kursuje tylko w dniu 1 listopada 2010 r.

W kierunku do cmentarza obowiązują wszystkie przystanki za wyjątkiem przystanku: Krzyska – Baraki

W kierunku na Al. Jana Pawła II obowiązują wszystkie przystanki na trasie linii.


Pokaż Trasa linii C4 Al.Jana Pawła II - Krzyska Cmentarz. na większej mapie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A