Przyjdź, zobacz, poznaj i zaadoptuj zwierzaka
access_time 2010-10-13 09:36:47
"Nie zostawiaj mnie - dom potrzebny od zaraz" - pod tym hasłem w sobotę 16 października, w godzinach 9.00 - 17.00, pod hipermarketem Carrefour, przy ul. Błonie 2, będzie można oglądnąć i zaadoptować mieszkającego w schronisku psa lub kota.


Schronisko Azyl działające przy Zakładzie Składowania Odpadów Komunalnych w Tarnowie ma obecnie prawie setkę mieszkańców - ok. 80 psów i 15 kotów. Na przełomie lata i jesieni, czworonożnych mieszkańców przybywa, ponieważ wielu właścicieli porzuca wtedy swoje zwierzęta.

Do Azylu trafiają najczęściej zwierzęta porzucone, niechciane, zagubione, z wypadków drogowych lub w wyniku innych zdarzeń losowych. Przyjętym zwierzętom zapewnia się staranną opiekę, m. in. przez właściwe karmienie, codzienne czyszczenie boksów, ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Jedynym, co doskwiera podopiecznym placówki jest brak bliskości swojego pana lub pani. Szansą na poprawę ich losu jest adopcja.

Oprócz październikowej akcji, zwierzęta przygarnąć można przez cały tydzień - schronisko jest czynne od wtorku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00, a w sobotę od 7.00 - 15.00. Zwierzęta wydawane są od wtorku do soboty w godzinach 9.00 - 14.00. Zachęcamy do zaadoptowania porzuconego zwierzaka, jest on najlepszym przyjacielem i potrafi docenić ten gest.


Info: Tarnowskie Schronisko - Azyl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A