Policjant ranny w wypadku
access_time 2010-10-11 08:36:00
Funkcjonariusz tarnowskiej drogówki został poważnie ranny w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Mościckiego, Kwiatkowskiego i Czystej. Sprawcą całego zajścia był 76-letni kierowca.


W sobotę, 76-letni kierowca hyundaia jadący ul. Mościckiego w kierunku centrum miasta w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo w ul. Czystą, wymusił pierwszeństwo na policjancie jadącym służbowym motocyklem marki yamaha, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Siła uderzenia sprawiła, że motocykl uderzył następnie w tył jadącego przed nim innego samochodu. Sierżant sztabowy z 12-letni stażem w drogówce doznał otwartego złamania nogi i został przewieziony do szpitala.

- Stwierdzono u niego wielokrotne otwarte złamanie nogi - mówi Olga Żabińska, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie. Oprócz motocyklisty nikt więcej nie ucierpiał. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Dramatycznie mógł się skończyć wczorajszy poranny wypadek w Szynwałdzie. Przed godziną ósmą, kierująca Oplem Astrą 20-letnia mieszkanka Lubczy jadąc od Skrzyszowa w kierunku Zalasowej z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na chodnik po prawej stronie i potrąciła dwie kobiety w wieku 70 i 78 lat, wracające z kościoła. Obydwie przewieziono do szpitala. Lekarze u jednej z poszkodowanych stwierdzili uraz nogi, u drugiej - kręgosłupa. Badanie nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kierującej.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A