Długie kolejki po porady
access_time 2010-10-01 10:17:23
Z ogromnym zainteresowaniem spotkała się zorganizowana przez Roberta Wardzałę akcja „Prawnik za darmo”. W ciągu jednego dnia z usług chciało skorzystać tak wiele osób, że konieczne stało się przedłużenie godzin przyjmowania i wyznaczenie dodatkowych terminów wizyt w kancelarii prawnej.

W dniu akcji, w środę 29 września, przed kancelarią prawną przy pl. Sobieksiego, w której świadczono darmowe usługi, już na długo przed godziną rozpoczęcia akcji, ustawiła się licząca kilkadziesiąt osób kolejka. Z czasem chętnych do uzyskania darmowej porady przybywało. Chcąc uniknąć zamieszania i niepotrzebnego oczekiwania w kolejce wszyscy chętni byli na bieżąco zapisywani na konkretne terminy w odstępach wynoszących mniej więcej 20 minut. Chętnych było jednak tak dużo, że w ciągu dnia nie udało się przyjąć wszystkich mimo przedłużenia o godzinę czasu pracy prawników.

W sumie z porad chciało skorzystać mniej więcej 200 osób. W dniu akcji „Prawnik za darmo” udzielono porad 90 osobom. Pozostałym wyznaczono indywidualne terminy w październiku. Wśród korzystających z usług prawniczych dominowały osoby w wieku około 60 lat, które zainteresowane były fachową opinią w różnych sprawach. Obok problemów spadkowych pojawiały się pytania o możliwość uzyskania odszkodowania, zasady korzystania z ubezpieczeń, obowiązki alimentacyjne i wiele innych. Bardzo duża liczba chętnych świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na tego rodzaju usługi, które jednak dla dużej grupy osób są niedostępne ze względu na skromne możliwości finansowe. W związku z tym Robert Wardzała, Radny Rady Miasta Tarnowa postanowił zainicjować działania na rzecz uruchomienia na stałe darmowych usług prawniczych dla najbardziej potrzebujących.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A