Dźwięki Wschodu - koncert klasycznej muzyki kantońskiej
access_time 2010-09-24 13:54:32
„Dźwięki Wschodu” to koncert klasycznej muzyki kantońskiej w wykonaniu Tradycyjnej Chińskiej Orkiestry z Kantonu. Już 28 września o godz. 19.00 w Auli Urzędu Wojewódzkiego.


KONKURS!
Już wkrótce, bo 28 września będzie można usłyszeć "Dźwięki Wschodu". Z tej okazji mamy dla Was, drodzy czytelnicy, jedno podwójne zaproszenie na ten niebywały koncert.
Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl i mieć szczęście w losowaniu. Mail prosimy zatytułować 'Dźwięki Wschodu'. W mailu prosimy o podanie swojego Imienia i Nazwiska oraz numeru telefonu.

Na zgłoszenia czekamy do 26 września do godziny 23:59
Zaproszenie na koncert wygrała Katarzyna Wierciak. Gratulujemy.Termin: 28 września 2010r., godz. 19.00
Miejsce: Aula Urzędu Wojewódzkiego, Al. Solidarności 9
Bilety: 30 zł, 25 zł - opcja "dwa + dwa" (wyłącznie w przedsprzedaży), 20 zł - ulgowy
Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 21
www.mck.tarnow.pl

Muzyka kantońska ma swoje korzenie w przepięknej, południowochińskiej i bogatej Delcie Rzeki Perłowej, która słynie z bogatych tradycji artystycznych. Koncert ten będzie obejmował reprezentatywne utwory z każdego etapu historii muzyki kantońskiej. W koncercie weźmie udział 50-osobowa orkiestra. Mistrzowski zespół odwiedzi w Polsce zaledwie kilka miast - Poznań, Kraków, Bydgoszcz i Tarnów.

Program koncertu stanowią klasyczne utwory z Dalekiego Wschodu, wyrażające namiętność zakorzenioną w tym regionie, pełnym bogactwa, jakie niesie ze sobą życie oraz głębokiej wdzięczności Chińczyków wobec natury. Melodie te mają swoje źródło w miriadach dźwięków, które odnaleźć można w przyrodzie, dźwięków pięknych i czystych, sentymentalnych i poruszających. Muzyka kantońska ma swoje korzenie w południowochińskiej, przepięknej i bogatej Delcie Rzeki Perłowej, która słynie z bogatych tradycji artystycznych. To w tym środowisku narodziła się ta muzyka, a potem była pielęgnowana i rozwijana na przestrzeni wieków. Jej lekkość, werwa i proste piękno sprawiły, że zyskała ona ogromną popularność i stała się ważnym członkiem chińskiej rodziny muzycznej.   W ciągu ostatnich stu lat, muzyka kantońska zrodziła mnóstwo utalentowanych wykonawców i była świadkiem wielkich pokazów kreatywności, pozostawiając w schedzie olśniewające dzieła muzyczne na każdym etapie swojego rozwoju. Treść tych utworów pozostaje głęboko zakorzeniona w naturalnym krajobrazie, przedstawiając kwiaty, ptaki, owady, ryby, a także codzienne życie ludzi. Wdzięk tych melodii, lekkie tony, szybkie tempo, przejmujące obrazy i muzyczne odmalowywanie pejzaży tworzy bogatą tkaninę gór i strumieni.

Muzyka kantońska, zakorzeniona w codziennym ludzkim życiu, jest szeroko rozpowszechniona wśród mieszkańców tego regionu i dociera do każdej wioski i miasteczka w prowincjach Guangdong oraz Guangxi, jak również Macao i Hong Kong. Społeczność kantońska pozostająca poza granicami kraju także podtrzymuje tę tradycję muzyczną, nazywaną "muzyką ojczystą", jako że stanowi ona emocjonalną nić łączącą ich z rodzinnym krajem przodków. Klasyczne utwory kantońskie, takie jak Higher and Higher, Entertainment and Joy czy Phoenixes in the Rising Sun często pełnią rolę tła muzycznego podczas ważnych krajowych uroczystości. Utwory te są także symbolem kultury Guangzhou i wykonywane są dla gości przybywających ze wszystkich stron świata.

Koncert ten będzie obejmował reprezentatywne utwory z każdego etapu historii muzyki kantońskiej. Są to te utwory muzyczne, które przetrwały próbę czasu i stały się znane na całym świecie. Style wykonań są również wielce zróżnicowane, obejmując wykonania zespołowe, w małych grupach, solo, a także innowacyjne kombinacje, takie jak połączenie kilku elementów wokalnych opery kantońskiej. Mamy nadzieję, że ten zróżnicowany program ukaże w pełnej krasie wyjątkowe mistrzostwo muzyki kantońskiej.

W programie:

1. Qiu Hechou "Entertaimnet and Joy"
2. Huang Jinpei "A Melody of Full Moon"
 

Na Dzwon Świątyni Zen:
3. Cui Weilin "Guzheng Solo"

  Na pięć instrumentów:
4. Traditional Ire of Two Stars

  Na dwa głosy
5. Chen Jinrong "Silk Road of the Sea"

  Na instrument gaohu (solo):
6. Bu Canrong "The Paradise of Birds"

Na orkiestrę:
7. Tang Kaixuan "Spring in the White-Clouded Mountains"
8. Traditional Ambushes on All Sides

Na gaohu, guzheng, xiao i chór:
9. Lv Wencheng "Moon on a Still Lake"

Na smyczki:
10. Ren Guang "Colored Clouds Chase the Moon"
11. Chen Wenda "Frightening Waves"

W wykonaniu grupy wokalnej:
12. Wybór pieśni ludowych

  Na instrument pipa i wokal:
13. Pieśń ludowa "Lament Zhaojun", księżniczki, która ze względów politycznych musiała poślubić władcę Hunów

Na orkiestrę:
14. Li Tubing "Capriccio Higher and Higher"


Info: Organizatorzy  
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A