Kronika policyjna
access_time 2010-09-07 15:11:24
Czy u fryzjera oprócz włosów można stracić kurtkę z pieniędzmi i klucze do domu? Czy w nowo otwartej galerii handlowej zdarzają się kradzieże? Czy trzeźwi kierowcy potrącają pieszych? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi w tarnowskiej kronice policyjnej.


Nieznany sprawca ukradł z wieszaka w jednym z zakładów fryzjerskich przy ul. Krakowskiej w Tarnowie kurtkę z kluczami do domu i pojazdu oraz pilot do bramy. Starty na szkodę mieszkańca miasta oszacowano na 580 złotych. W wyniku reakcji na zgłoszenie zatrzymano osobę podejrzewaną o kradzież. 32-letni tarnowianin trafił do policyjnego aresztu. Skradzione mienie powróciło do właściciela.

Zatrzymaniem 28-letniego mieszkańca Woli Rzędzińskiej zakończyła się także kradzież, do której doszło wczoraj w centrum handlowym przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie. Po schowaniu pod kurtkę mężczyzna usiłował wynieść z jednego ze sklepów czytnik kart USB oraz odtwarzacz MP3, o łącznej wartości blisko 450 złotych. Interwencja ochrony udaremniła zamiar 28-latka. Skradziony towar odzyskano.

Utratą portfela wraz z jego zawartością tj. 950 złotymi, dowodem osobistym, złotą obrączką i pierścionkiem, o łącznej wartości ponad 2 tysiące złotych zakończyła się wizyta klientów w sklepie tekstylnym w Żabnie. W trakcie zakupu firanek sprawcy wykorzystali nieuwagę obsługującej ich ekspedientki i ukradli kobiecie portfel z torebki wiszącej przy sklepowej ladzie.

Wczoraj w godzinach dopołudniowych na ul. Szpitalnej w Tarnowie potrącona została 74-letnia mieszkanka miasta. 20-letni tarnowianin kierując Citroenem Jumpy, podczas cofania w celu zawrócenia pojazdu, uderzył tyłem samochodu przechodzącą na drugą stronę placu parkingowego kobietę. Piesza doznała urazu głowy, przewieziona została do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

W sobotni wieczór na ul. Mościckiego w Tarnowie, 20-letnie mieszkanka Janowca, kierująca Renault Laguną potrąciła 45-letniego tarnowianina, przechodzącego przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Mężczyzna doznał złamania kości czaszki, przebywa w szpitalu. Kierująca była trzeźwa.

W piątek w godzinach wczesno popołudniowych w Faściszowej kierujący pojazdem Volvo z naczepą, 45-letni mieszkaniec Sitnicy, jadąc z kierunku Zakliczyna w stronę Gromnika potrącił przebiegającego przez jezdnię 8-letniego chłopca. Dziecko trafiło do szpitala. Doznało złamania kości stopy, urazu głowy i licznych potłuczeń ciała. Kierujący samochodem był trzeźwy.


Info: KMP Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A