Nowoczesne łóżka szpitalne dla Szpitala Wojewódzkiego w Tarnowie
access_time 2010-07-30 14:01:08
W ciągu najbliższych kilku miesięcy oddziały tarnowskiego Szpitala Wojewódzkiego św. Łukasza zostaną wyposażone w ponad 490 nowoczesnych łóżek szpitalnych, w tym m.in. specjalistycznych przeznaczonych do intensywnej terapii kardiologicznej, anestezjologicznych i 30 łóżeczek dla noworodków. W salach dla pacjentów znajdzie się również ponad 450 nowych szafek przyłóżkowych i kilkaset taboretów. Zakup (o wartości ok. 2,2 mln zł) został zrealizowany w trybie przetargu ze środków własnych szpitala.

- Nie jest to może tak spektakularna inwestycja, jak zakup specjalistycznej aparatury, ale bardzo ważna z punktu widzenia pacjentów, estetyki oddziałów i jakości codziennej opieki nad pacjentami, którzy w wielu przypadkach mają ograniczone możliwości poruszania się, unieruchomieni wymagają zabiegów - mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala św. Łukasza. Dodaje, że zakup nowego wyposażenia sal szpitalnych był możliwy dzięki dobrym wynikom ekonomicznym, jakie od kliku lat wypracowuje zespół tarnowskiej placówki.

Specjalistyczne łóżka szpitalne są projektowane ergonomicznie dla osób o ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się, umożliwiają dostosowanie pozycji pacjenta do wykonywanych zabiegów i czynności wykonywanych przez zespół opieki medycznej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A