Mistrzowie i uczniowie
access_time 2010-07-30 13:38:54
Kilkudziesięciu gitarzystów z całego kraju uczestniczy w Janowicach w gminie Pleśna w kursie gitarowym prowadzonym przez wybitnych pedagogów i artystów. Efekty swojej pracy zaprezentują podczas koncertu galowego w Sali Lustrzanej w Tarnowie, który odbędzie się w piątek 30 lipca o g. 19.30.

Organizowane przez Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie warsztaty gitarowe ściągają do Janowic i Tarnowa uczniów szkół muzycznych z całego kraju. Z wiedzy wykładowców Akademii Muzycznych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Filadelfii korzystają w tym roku młodzi gitarzyści m.in. Rzeszowa, Leżajska, Jasła, Sanoka, Skarżyska-Kamiennej, Warszawy, Krakowa, Bierunia, Krapkowic i miejscowości położonych w województwa zachodniopomorskim.

Część z nich wspólnie z wykładowcami wystąpi podczas współfinansowanego budżetu Miasta Tarnowa koncertu galowego „Mistrz i uczeń” zaplanowanego na piątek, 30 lipca. Tradycyjnie towarzyszący warsztatom koncert przyciągają zawsze dużą widownię. Jest bardzo dynamiczny, bo repertuar jest niezwykle urozmaicony, wykonawcy zmieniają się często, a obok występów solowych nie brakuje także zespołów kameralnych. W trakcie tych koncertów można posłuchać uznanych mistrzów, małych wirtuozów i młodych muzyków, przed którymi niejednokrotnie stoi wielka szansa dużej muzycznej kariery.


Info i zdjęcia: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A