„Marian Wardzała – między wierszami” - biografia żużlowca
access_time 2010-07-29 16:47:42
Marian Wardzała zdradza tajemnice. 5 sierpnia do księgarń trafi biografia byłego żużlowca, a obecnie trenera Unii Tarnów „Marian Wardzała – między wierszami”. – Czytelnicy poznają wiele rzeczy, wiele sytuacji, które ich zaskoczą, rzucą nowe światło na pewne sprawy. Myślę, że niektóre sytuację nie były kibicom znane, a nawet jeśli, to tylko powierzchownie. Tymczasem w książce zostały odsłonięte kulisy pewnych zdarzeń – mówi Wardzała.

Marian Wardzała to legenda tarnowskiego sportu żużlowego. Człowiek, który z Unią związany jest na dobre i na złe przez niemal całe swoje życie zawodowe. W tarnowskim klubie spędził, jako zawodnik i trener, łącznie 44 lata! Był przy największych sukcesach, przeżywał także porażki. Za chwilę wybiera się na emeryturę. Przynajmniej w teorii, bo – jak sam zapewnia – pozostanie przy żużlu. Pewien etap jego życia jednak się zakończył. Czas na podsumowania i wspomnienia legendy tarnowskiego żużla. Legendy, która często bywała traktowana po prostu... między wierszami. - Tarnów i Unia zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Tutaj dorastałem, tutaj usłyszeli o mnie kibice, tutaj walczyłem na torze, tutaj ludzie bili mi brawo i tutaj też czasami gwizdali. Wywodzę się z tego środowiska i nie wstydzę się tego. Jestem tu od początku mojej przygody z żużlem. I to właśnie wszystkim kibicom chciałem zadedykować te wspomnienia. Wszystko co robiłem jako zawodnik i trener robiłem właśnie dla kibiców. Bez nich ta praca nie miałaby sensu – mówi Wardzała.

Książka „Marian Wardzała – między wierszami” to zapis wielogodzinnych rozmów jakie autorzy: Agnieszka Ratowska i Łukasz Mordarski przeprowadzili z legendą tarnowskiego speedwaya. To wiele anegdot opowiedzianych przez samego bohatera, ale i przez jego kolegów ze środowiska żużlowego. To kilkadziesiąt zdjęć, z których wiele nadgryzionych jest już zębem czasu i pomalowanych żółtą farbą starości...

Książkę „Marian Wardzała – między wierszami” można kupić (od czwartku, 5 sierpnia) w cenie 29 złotych w następujących miejscach: - Księgarnia Abecadło, Os. 25-lecia PRL 1, Tarnów,
- Księgarnia Sobieski, Ul. Lwowska 6, Tarnów,
- Księgarnia Szkolna, Ul. Akacjowa 1 (Dom Handlowy Sezam), Tarnów – Mościce,
- Piwnica Studencka Przepraszam, Rynek 10, Tarnów,
- Dom Handlowy Galux, Skrzyszów 470,
- lub zamówić przez internet: www.ksiegarniaabc.pl, e-mail: ksiegarniaabc@interia.pl.

Dzień wcześniej, w środę 4 sierpnia o godzinie 19.00, w restauracji Bristol w Tarnowie odbędzie się spotkanie Mariana Wardzały z kibicami, podczas którego będzie można kupić biografię i wziąć autograf.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A