Mistrz gitary w Tarnowie
access_time 2010-07-24 10:41:49
W najbliższy poniedziałek (26 lipca) z recitalem w Sali Lustrzanej wystąpi Łukasz Kuropaczewski, jeden z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Na widowni zasiądzie m.in. prof. Piotr Zaleski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, który był nauczycielem artysty.

Recital Kuropaczewskiego to gratka nie tylko dla melomanów, bo swoją grą potrafi on porwać także ludzi, którzy muzyki słuchają od przypadku do przypadku. Ostatnio był nominowany do prestiżowej nagrody „Paszporty Polityki” a jego płyta Polish Music była nominowana do nagrody Fryderyka. W swojej karierze występował w najsłynniejszych salach koncertowych świata, a o jego gra zyskiwała entuzjastyczne recenzje prasy polskiej i światowej. Ostatnio bardzo przychylnie pisano o nim na łamach New York Times`a. W Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszka, znany jest już szerokiej publiczności. Od roku 2008 jest wykładowcą na University of Pennsylvania w Filadelfii.

Tarnowski recital, który jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa, to jedno z dwóch wydarzeń muzycznych towarzyszących organizowanym przez Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie tegorocznym warsztatom gitarowym „Mistrz i uczeń” w Janowicach. Uczestniczy w nich kilkudziesięciu uczestników z całego kraju, którzy doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów i artystów z akademii muzycznych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Część z nich wspólnie z wykładowcami wystąpi podczas koncertu galowego „Mistrz i uczeń” (także współfinansowanego budżetu Miasta Tarnowa) zaplanowanego na piątek, 30 lipca. Tradycyjnie towarzyszący warsztatom koncert przyciągają zawsze dużą widownię. Jest bardzo dynamiczny, bo repertuar jest niezwykle urozmaicony, wykonawcy zmieniają się często, a obok występów solowych nie brakuje także zespołów kameralnych. W trakcie tych koncertów można posłuchać uznanych mistrzów, małych wirtuozów i młodych muzyków, przed którymi niejednokrotnie stoi wielka szansa dużej muzycznej kariery.

Początek obu koncertów o g. 19.30.

Więcej o wykonawcy i warsztatach na stronie www.mistrziuczen.pl


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A