Przemycał papierosy i alkohol
access_time 2010-07-23 08:52:47
Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie pełniący służbę graniczną na drodze wojewódzkiej nr 73 w pobliżu miejscowości Skrzynka zatrzymali samochód osobowy Łada z ukraińskimi znakami rejestracyjnymi do kontroli drogowej. Samochód prowadzony był przez 25-letniego obywatela Ukrainy.

Przeprowadzone przez strażników granicznych przeszukanie samochodu ujawniło przemyt 5 tysięcy 200 papierosów w paczkach i dwóch litrów alkoholu w butelkach z ukraińską akcyzą skarbową. Wobec sprawcy przewożenia towarów akcyzowych z przemytu wszczęta została sprawa karno-skarbowa. Zakwestionowane papierosy i alkohol zostały przekazane do Urzędu Celnego w Nowym Sączu.

Ppłk SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu: - Odnotowujemy wiele podobnych prób przemytu drobnych ilości papierosów i alkoholu, które są przewożone w podręcznym bagażu i ukrywane w różnych zakamarkach samochodów. W skali roku zatrzymujemy dość znaczne ilości takiego przemytu - papierosy liczymy w setkach tysięcy i milionach sztuk, a alkohol w setkach litrów.

Te drobne ilości przemytu świadczą o skuteczności działań funkcjonariuszy, bo gdyby sprawcy nie obawiali się naszych kontroli, to podejmowaliby próby przewożenia dużych ilości towarów akcyzowych. Boją się jednak strat i dlatego podejmują próby przemytu na ogół tylko małych ilości takich towarów, bo wtedy - w razie wpadki - nie tracą większych pieniędzy, ale też i nie zarabiają na tym kokosów. - To tylko drobnica, którą też w znacznej części zatrzymujemy w wyniku systematycznych kontroli drogowych i kolejowych oraz w portach lotniczych. - opisuje ppłk SG Marek Jarosiński.


Info: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A