Monitoring Tarnowa będzie rozbudowywany
access_time 2010-07-21 14:28:02
W Tarnowie montowane będą kolejne kamery poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców. Pojawią się one w kilku nowych miejscach. Ponadto istniejący system monitoringu będzie rozbudowywany.

Istniejący system monitoringu miasta Tarnowa składa się obecnie z 33 kamer szybkoobrotowych obsługiwanych przez centrum monitoringu wizyjnego zlokalizowanego w siedzibie Straży Miejskiej w Tarnowie. Lada chwila będzie ich 36, w perspektywie – drugie tyle.

Zakres prac związanych z realizacją zamówienia: „Rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego miasta Tarnowa” w 2010 r. obejmuje dostawę, montaż oraz uruchomienie i włączenie do istniejącego systemu monitoringu nowych urządzeń - trzy dodatkowe punkty kamerowe wraz z niezbędnym osprzętem, wykonanie okablowania światłowodowego, wykonanie przyłączy elektroenergetycznych oraz wyposażenie Centrum dozoru wizyjnego w dodatkowe urządzenia ( m.in.: serwer czasu, macierz do rejestratorów, dyski do macierzy, konwertery światłowodowe, konsola z klawiaturą, szafka metalowa, przełącznik).

W realizacji przedsięwzięcia rozbudowy systemu przewiduje się montaż trzech dodatkowych kamer monitoringu miejskiego w następujących lokalizacjach:
Kamera nr 1 – blok mieszkalny przy ul. Głowackiego nr 2,
Kamera nr 2 – blok mieszkalny przy ul. Bitwy pod Monte Cassino nr 3,
Kamera nr 3 – blok mieszkalny przy ul. Dwernickiego nr 18.

Powyższe usytuowanie kamer zostało przedstawione przez Rady Osiedli i pozytywnie zaopiniowane przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie. Koszt rozbudowy - ok. 200 000 zł.

Ponadto system monitoringu w Tarnowie będzie rozbudowywany w oparciu o nowoczesne cyfrowe kamery internetowe, montowane głównie na osiedlach. W Tarnowie powstaje drugi system monitoringu miasta. Do końca bieżącego roku Tarnów wzbogaci się o od 8 do 10 tego typu kamer, a w roku przyszłym nastąpi podwojenie istniejącego systemu monitoringu. Aktualnie kamery internetowe trafiać będą na tarnowskie blokowiska, magistrat namawiać będzie również spółdzielnie mieszkaniowe do współpracy.

Chcemy im zaproponować korzystny system dofinansowania do montażu. W pierwszej kolejności nowe kamery trafią na osiedle Westerplatte, zabiegała o to tamtejsza Rada Osiedla – mówi Prezydent Ryszard Ścigała.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A