Wakacje z Kinem Millennium
access_time 2010-07-20 11:13:52
Przedstawiamy propozycje filmowe przygotowane przez Kino Millennium na wakacje. Coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i miłośnicy horrorów oraz filmów dla zakochanych. Nie zabraknie również projekcji z cyklu Millennium Studio oraz Millennium Classic.

Upalne wakacje w pełni, ale w kinie "Millennium" nie obowiązuje żadna kanikuła. Do końca sierpnia w Kinie będzie można obejrzeć kilkanaście niezwykle atrakcyjnych, premierowych tytułów.

Dla dzieci

Wakacje to czas w którym największą popularnością cieszą się filmy rozrywkowe i familijne.

Po SHREKU FOREVER wszystkie dzieci oraz ich Rodziców serdecznie zapraszamy na UCZNIA CZARNOKSIĘŻNIKA (30.07 - 12.08.2010) - z Nicolasem Cage'em i Monicą Bellucci: piękną opowieść o współczesnym mistrzu magii.
W sierpniu natomiast zadzwoni DZWONECZEK - skierowana dla najmłodszych widzów, śliczna disneyowska opowieść o małej dziewczynce, Dzwoneczku i dobrych wróżkach.

Dla lubiących się bać

Na specjalne życzenie kinomanów wraca do Tarnowa SAGA ZMIERZCH: ZAĆMIENIE (13.08 - 19.08) - czyli część, w której Edward zgadza się zamienić swoją ukochaną Bellę w wampira.
CZWARTY STOPIEŃ (30.07 - 05.08.2010) z dramatyczną rolą Milli Jovovich jest z kolei paranaukową filmową relacją dokumentującą skalę oceny spotkań z istotami pozaziemskimi.
A ponieważ w wakacje lubimy się bać - pod koniec miesiąca zawita do "Millennium" sam Freddy Kruger. Wysokobudżetowy KOSZMAR Z ULICY WIĄZÓW zacznie straszyć od 20-ego sierpnia.

Dla zakochanych

LISTY DO JULII (13.08 - 19.08) to kolejna wariacja na temat szekspirowskiego arcydzieła - tym razem z udziałem wschodzącej gwiazdy Hollywood - Amandy Seyfried ("Mamma Mia"), oraz hiszpańskiego aktora - Gaela Garcii Bernala, znanego m.in. ze współpracy z Almodovarem.
Z kolei WYBUCHOWA PARA (13.08 - 19.08) łączy kino sensacyjne z elementami komedii romantycznej. Cameron Diaz występuje w roli matki samotnie wychowującej dziecko, a Tom Cruise jako zakochany w niej agent służb specjalnych.

Sierpień w "Millennium" to także komedie: Film KOBIETA NA MARSIE, MĘŻCZYZNA NA WENUS (20.08 - 26.08) jest slapsticową bulwarówką francuską, skupiająca się na odwiecznym konflikcie osobowości kobiety i mężczyzny, z udziałem wielkich gwiazd francuskiego kina: m.in. Sophie Marceau i Dany Bona.

Kino nie zapomina również o fanach mocnego kina. Amerykański przebój PREDATORS (06.08 - 12.08.2010) to oczywiście nawiązanie do kultowych hitów z lat 80. z Arnoldem Schwarzeneggerem - najemnicy, gangsterzy jakuzy, skazańcy, żołnierze szwadronów śmierci znowu na wolności!

Millennium Studio

W wakacje kontynuujemy cieszący się dużą popularnością cykl prezentacji studyjnych - czyli filmów przeznaczonych dla widzów szukających w kinie nie tylko rozrywki, ale także pogłębionej refleksji i prawdziwych wzruszeń.
19 lipca, w ramach "Millennium Studio", pokażemy zaskakująco udany filmowy debiut reżyserski znakomitego kreatora mody, Toma Forda - SAMOTNY MĘŻCZYZNA z wybitną kreacją Colina Firtha, 2 sierpnia JAŚNIEJSZĄ OD GWIAZD, jeden z najciekawszych filmów o poezji w ostatnich latach. Jane Campion, autorka pamiętnego "Fortepianu", tym razem kreśli przejmujący fresk o miłości wielkiego romantycznego poety Johna Keatsa do zakochanej w nim prostej dziewczyny, Fanny Browne.
16 sierpnia, w tym samym cyklu pokażemy PROROKA, wybitny film Jacquesa Audiarda: opowieść o wrażliwym, ale pozbawionym edukacji dziewiętnastolatku, który trafia do więzienia.
"Prorok" jest laureatem kilkudziesięciu nagród na festiwalach, a we Francji został uznany za najlepszy film kończącej się dekady.

Wkrótce w "Millennium Studio" kolejne perełki: WENECJA Jana Jakuba Kolskiego oraz film dla miłośników kina i muzyki - AMALIA, KRÓLOWA FADO.

Millennium Classic

Klasykę kina reprezentuje w sierpniu prawdziwe arcydzieło - ŚMIERĆ W WENECJI Luchina Viscontiego - przełomowa w historii kina adaptacja opowiadania Tomasza Manna, natomiast już we wrześniu kolejna filmowa uczta. Pokażemy chyba najpiękniejszy film o miłości do kina - włoski film Giuseppe Tornatora CINEMA PARADISO.

Hit na koniec wakacji

Sierpień w "Millennium" zakończymy bardzo mocnym akcentem: premierowymi projekcjami SALT - sensacyjnego kina w reżyserii klasyka gatunku, Phillipa Noyce'a: z Angeliną Jolie (w roli oficera CIA), Lievem Schreiberem i - uwaga - z Danielem Olbrychskim w rolach głównych.

Wszystkich widzów serdecznie zapraszamy do komfortowej, klimatyzowanej sali Kina Millennium, oraz przypominamy że już jesienią filmy w "Millennium" będą pokazywane na dwóch salach, wtedy też Kino zaprosi wszystkich na pierwsze projekcje kina cyfrowego w systemie 3D.


Info: Łukasz Maciejewski / Kino Millennium

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A