Rodzina, która utraciła dom z powodu osuwiska otrzymała działkę budowlaną
access_time 2010-07-17 08:38:36
Samorząd Gminy Tarnów jako jeden z pierwszych podjął konkretne działania pomocowe na rzecz osób, które utraciły dom w wyniku osuwisk po ostatniej powodzi. Uchwałę o przekazaniu działki budowlanej rodzinie Jachymów podjęła w poniedziałek, 12 lipca, Rada Gminy Tarnów.

Tegoroczna powódź dla rodziny Stanisława i Krystyny Jachymów z Nowodworza wiązała się z tragedią utraty dorobku całego życia. Zniszczonego w wyniku osuwiska domu nie da się już uratować. Stąd też inicjatywa gminy przekazania nowej działki w innym bezpiecznym miejscu, gdzie będzie można wybudować nowy dom. - ,i>Przyjęte rozwiązanie zakłada, że państwo Jachymowie nie otrzymują od gminy prezentu w formie działki budowlanej, ale dokonują zamiany – wyjaśnia wójt Grzegorz Kozioł. - W zamian za działkę o powierzchni 0,22 ha w Tarnowcu przejmujemy działkę trzydziestodwuarową będącą dotychczas własnością państwa Jachymów wraz ze zniszczonym domem.

Z decyzji samorządu rodzina Jachymów jest bardzo zadowolona. Dała temu wyraz obecna na sesji Monika Jachym, która w imieniu całej rodziny podziękowała radnym za podjęcie tej uchwały.

Druga z rodzin, która straciła dom w wyniku osuwiska, dysponuje odpowiednią działką, na której może wybudować nowy. Stąd też w jej przypadku taka decyzja nie jest potrzebna. - Natomiast wystąpiliśmy z wnioskiem do Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi o środki finansowe na odbudowę dwóch domów – podkreśla Maria Srebro, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - W sumie staramy się o 850 tysięcy złotych – dodaje.


Info: Gmina Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A